Skocz do zawartości

M50B25 nie pali po rozładowaniu aku


Kleko28

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


potrzebuję Waszej pomocy.


Posiadam E36 320 po SWAPie na M50B25NV. Ostatnimi czasy padł mi kompletnie aku - tak, że nawet po przekręceniu na zapłon nie zaświeciły się kontroli. I od tego czasu auto nie pali :( Rozrusznik kręci jak szalony ale nie podaje paliwa.


Co się mogło stać? Wyjąłem pompkę - na krótko kręci ale przy próbie odpalenia cisza - obstawiam, że prąd nie dochodzi. EWS się rozkodował? Ale czy przy EWSie nie odcinany też jest rozrusznik?


Bezpiecznik nr 18 cały ale w skrzynce nie mam przekaźnika który jak wskazuje internet odpowiada za pompę.


161127408-273113567613178-8593835210744602897-n.jpg


Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Można łopatologicznie, czemu nie, tylko to zwiększa koszta naprawy (wymiana niepotrzebnych rzeczy). Do tego silnika interfejs około 100zł, tylko ADS pod port com. Trochę gorzej z laptopem ze złączem com. Program tylko DIS, INPA nie obsłuży tego silnika.

Czujnik wału możesz podmienić, to on daje sygnał na sterownik że wał zaczął się obracać i wtedy sterownik silnika załącza przekaźnik pompy paliwa. Jaki numer sterownika? Który rocznik tego e36?


Zapytaj, może jest ktoś na forum z twojej okolicy kto posiada interfejs pod ten silnik.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest i EWS. Nie jestem pewien czy INPA załatwi sprawę robiąc synchronizację. Gdzieś miałem wsad pod ten sterownik bez EWS, ale nie wiem jaka tam pamięć siedzi. Musiałbyś go otworzyć i zrobić fotę, albo szukać fachowca co usunie. A na początek kogoś z INPA może uda się uruchomić.


Jak to w ogóle jeździło bo to sterownik pod silnik vanos.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli zgadza się kod między kluczykiem a EWS to nie zablokuje rozrusznika. U ciebie nie zgadza sie kod między EWS a sterownikiem silnika, dlatego kręci i nie pali. Pomyśl nada INPĄ żeby zdiagnozować co i jak bo narobisz sobie kosztów wymieniając w ciemno.

Oryginalny czujnik wału pod tego siemensa to 500zł, a tylko na oryginalnych czujnikach te nieszczęsny siemens pracuje. Na zamienniki szkoda pieniędzy.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli chcesz to za koszty wysyłki wyślę Ci mój uszkodzony czujnik wału z m52, jeszcze oryginał, nie jest jeszcze trup, zimny czasem odpalał od strzała i dobrze chodził, nagrzany już gorzej, dłużej kręcił ale zawsze odpalił. Daj znać jak coś.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odetnij całkowicie przewód odpowiedzialny za blokadę ews , 18 pin sterownika silnika. Jak nie odpali to zostaje podmiana czujnika wału, możesz spróbować odpiąć całkowicie czujnik wału i spróbować odpalić na samym czujniku wałka, ale najpierw odetnij ten przewód przy sterowniku.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli chcesz to za koszty wysyłki wyślę Ci mój uszkodzony czujnik wału z m52, jeszcze oryginał, nie jest jeszcze trup, zimny czasem odpalał od strzała i dobrze chodził, nagrzany już gorzej, dłużej kręcił ale zawsze odpalił. Daj znać jak coś.

 


Bardzo chętnie. Piszę priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Można łopatologicznie, czemu nie, tylko to zwiększa koszta naprawy (wymiana niepotrzebnych rzeczy). Do tego silnika interfejs około 100zł, tylko ADS pod port com. Trochę gorzej z laptopem ze złączem com. Program tylko DIS, INPA nie obsłuży tego silnika.

Czujnik wału możesz podmienić, to on daje sygnał na sterownik że wał zaczął się obracać i wtedy sterownik silnika załącza przekaźnik pompy paliwa. Jaki numer sterownika? Który rocznik tego e36?


Zapytaj, może jest ktoś na forum z twojej okolicy kto posiada interfejs pod ten silnik.

 

I got this,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.