Skocz do zawartości

BMW E36 - Prośba o pomoc w identyfikacji elementu


FafalDamage

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jestem szczęśliwym posiadaczem BMW 316i z 1995 roku. Od pewnego czasu mam problem z "cykaniem" pewnego elementu gdy włączony jest zapłon (ale silnik nie jest uruchomiony) oraz kiedy uruchomiony jest silnik. Dźwięk przypomina nieco uruchamiany przekaźnik, występuje w dość regularnych odstępach. Udało mi się zlokalizować element, który wydobywa ten dźwięk. Czy jest to czujnik temperatury oleju?

BMW-problem.jpg


Dodam, że ze wskazaniem temperatury oleju również mam pewne problemy - wskaźnik podczas jazdy lubi wejść na pozycję skrajną "zimny" (kiedy fizycznie silnik jest rozgrzany), a po chwili wrócić do wskazywania normalnej temperatury (w połowie skali). Z kolei na postoju z włączonym silnikiem czasem "ucieka" w stronę wysokiej temperatury, a z kolei po ruszeniu bardzo szybko obniża wskazanie do połowy skali. Ogrzewanie (nawiew) również wariuje - raz grzeje niesamowicie, a po chwili znowu dmucha zimnym powietrzem przy tym samym ustawieniu pokrętła regulacji (wersja bez klimatyzacji). Nie wiem czy to o czym piszę jest ze sobą powiązane, ale bez wątpienia mam jakiś problem, który chcę rozwiązać. :)


Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest elektrozawór ogrzewania, być może jest uszkodzony, raz zamyka ogrzewanie raz otwiera i stad masz wahania ogrzewania w kabinie, ale czy on by miał wpływ na wahania temperatury silnika ? Pośrednio może tak, jeśli masz problemy z układem chłodzenia.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.