Skocz do zawartości

BMW 316 stuk silnika problem z lpg.


Firoj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż w dniu dzisiejszym wracając z trasy strzelił mi gaz. Sytuacja dla mnie nie jest nowa ponieważ od dłużego czasu mam z tym problem, gaz strzela raz po 100 raz po 500 przejachanych km i rozwala przepływomierz. Po strzale gazu gdy nałoże gume od przepływki która zawsze spada silnik po przełączeniu na gaz wariuje- bez dodawania gazu sam przyspiesza, a na biegu jałowym wkreca sie do odciny po czym wraca na obroty ...(na bęzynie jest normalnie) tak było też tym razem, lecz po chwili postoju proby jazdy odpalaniu na zapłonie i gaszeniu samochód zaczoł przerywac podczas przyspieszania i stracił na mocy tak jakby nie palił na wszystkie gary na gazie oraz na benzynie bylo to samo. Aby do jechac do celu mialem jeszcze jakieś 70km wiec jechałem tak jak się tylko dało , niestety 15 km od domu gaz ponownie strzelił wiec musiałem sie zatrzymac i załozyc gume od przepływki. Po zapaleniu, silnik zaczoł oddawać dziwne odgłosy stukania jakby panewki, albo popychacze przy próbie ruszenia gasł, na szczescie parking na ktory chcialem sie dostac byl blisko wiec jakos sie dotoczyłem. Po jakichś 5 minutach postoju odpaliłem samochód i ku zdziwieniu palił na wszystkie gary i przestał oddawać odgłosy stukania, lecz gdy nachyliłem sie do silnika stuk był nadal słyszalny ale w małym stopniu. Postanowaiłem wiec dojechac te 15 km i tak sie stało, gdy dojechałem do domu podnioslem klape i stuk silnika nie był już w ogóle słyszalny. Ma ktoś jakieś pomysły na moje problemy? Co do gazu - jest to gaz zwykły. Olej zalany jest jakiś mineralny mobil 1 15w40 chyba. Auto mam miesiac czasu i mam z nim wiecej problemów niz z jakimkolwiek innymm, prosze o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.