Skocz do zawartości

Klocki nie mieszczą się w zacisku i tarczy - e36 coupe 1.8is


gmacko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam tarcze 22mm Zimmermana i 17,5mm grubość klocków, problem polega na tym, że nie mogę nałożyć zacisków z klockami na tarcze, brakuje ok 1cm. Ktoś miał podobną sytuacje? Z tego co się orientowałem to mam seryjne parametry, a tłoczek zostal cofniety do konca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Prawdopodobnie zaciski masz od zestawu litych tarcz czyli o gr. 12mm tarcze takie występowały w niektórych modelach 316i/318i i teraz żeby to pasowało najlepiej założyć zaciski do tarcz wentylowanych, pasują bez problemu z E46.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz kupiłem kompletne zaciski ze szrotu z jakiegoś 1.6, 1.8 i chciałem założyć jarzma i nie zmieściły się na tarcze. Więc zostawiłem te co mam, ale kupiłem nowe klocki i zgłupiałem bo się nie mieści. Czy jest możliwe że zacisk mam na tarcze pełną, a jarzma na tarcze wentylowaną? Próbowałem na bmwstore porównać numery z modeli 1.6 vs 1.8is, 2.0, ale byly takie same, jak to sprawdzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki hamulcowe są takie same zarówno do tarcz litych jak i tarcz wentylowanych.

Jarzma w tarczach litych są węższe o tarcz wentylowanych tak samo jak zaciski i nie ma możliwości pomieszania tych zestawów, bo po prostu nie będzie pasowało.


Jak masz możliwość to pomierz jarzmo - szerokość na tarcze i zacisk przy w wciśniętym tłoczku.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Już wiem! ;) Podczas, gdy kupiłem zaciski na pełną tarcze ze szrotu, przez przypadek(albo niewiedze), założyłem na jedną tarcze zacisk do tarczy pełnej, a jarzma do tarczy wentylowanej. Wtedy klocki pasowały bo były już trochę wytarte, po kupnie nowych brakowało ok 1cm. Muszę zmienić zacisk. Temat można zamknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.