Skocz do zawartości

BMW E36 stacyjka i EWS


Self

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę się zapoznać! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=120678&sid=f3b31d5465d7c05f68224783227bd864



Witam, jestem nowy na forum jako że dopiero niedawno stałem się posiadaczem bmw e36. Kupując je miałem świadomość tego że jest pewien problem ze stacyjką tzn. poprzedni właściciel nie był w stanie przekręcić kluczyka w stacyjce (kierownica nie była zablokowana a ruszanie nią nie odblokowywało kluczyka/stacyjki), przez ten fakt był on zmuszony do wyciągnięcia switcha stacyjki na zewnątrz i auto dało się odpalić wkładając kluczyk w stacyjkę oraz przekręcając switcha np: płaskim śrubokrętem. Postanowiłem się za ten problem wziąć i naprawić to. Podczas grzebania przerwałem dwa zielone przewody które połączone były z plastikową obudową dziurki od klucza. Próbowałem złączyć je z powrotem jako że wydaje mi się że są kluczowe w odpalaniu pojazdu jednak nic to nie pomogło a rozrusznik nie kręci silnikiem (chyba EWS nie "widzi" kluczyka/pastylki). Jak teraz odpalić samochód oraz jak wymienić stacyjkę aby oryginalny klucz odpalał samochód? muszę kupić całą stacyjkę nową plus EWS? czytałem na angielskich forach o tym że ponoć trzeba wymieniać wtedy wszystko co z zapłonem związane tj. blokada kierownicy, stacyjka etc. Zastanawia mnie też czy gdybym wymienił "bęben" kluczyka, znalazł zastępczy, zmienił w nim układ zapadek to czy dałoby radę zostać przy oryginalnym kluczu. gdzie znajduje się EWS? w stacyjce czy gdzieś indziej? jak wyciągnąć bęben kiedy klucz nie przekręca się (podobno trzeba wcisnąć drucik w jakąś dziurkę kiedy kluczyk jest w pozycji 1). Z góry dziękuję za odpowiedzi na pytania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.