Skocz do zawartości

e36 328 czujnik wału korbowego


Rychu94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

bylem dzisiaj u elektryka podpioł autko pod kompa i wywaliło czujnik położenia walu korbowego i walków rozrządu (straciła moc, dużo mocy) ku mojemu jak i elektryka zdziwieniu po zapytaniu się go gdzie jest dokładnie czujnik położenia walu korbowego powiedział ze jest z przodu chciał pokazać ale mu nie wyszło bo czujnika tam nie ma :lol: nawet te kolo gdzie powinien byc czujnik powinny być zęby a ich nie ma jest gładkie okazało się ze czujnik jest z tylu silnika, silnik to m52b28 na pojedynczym vanosie.. elektryk mówił ze to bardzo rzadki silnik w e36 czy ktos cos wie o tym silniku i jak zamówić ten czujnik bo elektryk mówił ze jest inny w porównaniu jak by był z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Rozwinę temat na początku podejrzany brakiem mocy był vanos ( chrobotanie z plastikowej pokrywy i odczuwalny przyrost mocy powyżej 3500rpm) okazało się ze za chrobotaniem stała pompa wody. Co do przyrostu mocy powyżej 3500rpm okazały się złe i wypalone świece ( jedna elektroda masowa) założyłem NGK BKR 6 EK i teraz moc jest od początku ale i tak jeszcze troszkę koników brakuje. Wczoraj bylem ponownie na kompie i to samo błąd czujnika wału korbowego i wałków rozrządu i tu moje pytanie co wymienić bo z tego co wiem to z uszkodzonym czujnikiem walu korbowego raczej by nie odpaliła.. A teraz szczegółowe objawy: brak mocy, gdy schodzi z obrotów na biegu przeważnie przy 2000rpm strzały z tłumika, na biegu jałowym przez 2-4 sek. falowanie obrotów czasami gaśnie, duuuuże spalanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.