Skocz do zawartości

316i 1.9 M43 stukanie w silniku a olej


pina16

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

mam wielką prośbę do wszystkich -potrzebuje porady!

E36 316i silnik 1.9. przebieg ok 260 tys

Ostatnio od odpalenia do czasu całkowitego rozgrzania (podniesienia sie wskazówki temp do "pionu") w silnika wydowyba się metaliczne, rytmiczne stukanie; czasem potrafi tłuc się bezprzerwy, a czasem cichnie na jakiś czas.

Jeszcze jakiś czas temu te objawy byly tylko przy zimnym silniku, a potem calłkowicie zanikały.


W celu diagnozy udałam się do serwisu i ustalenia ewentualnych napraw.

Niestety mechanik chyba pomyślał- Kobita- to wymieńmy olej i nic nie mówmy.

Także bez mojej wiedzy został wymieniony olej z polsyntetyka 10w40 na 15w40....


I teraz pytania dwa z mojej strony:

- czy ktoś miał podobny problem/ orientuje się co sie dzieje

- czy wymiana oleju byla potrzebna i czy mozna wrocic na 10w40


Bede wdzieczna za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo kur... na 15w40 nic dziwnego, że coś stuka. Fabrycznie zalecany jest olej 5W-30 oraz 5W-40. Więc jak już zmieniać olej to na właściwy.


Co do stukania, to przyczyn może być kilka. Zawory, panewki... Najlepiej poszukaj mechanika, który zajmuje się BMW, bo na forum trudno będzie znaleźć przyczynę.

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis objawów wskazuje najprawdopodobniej na uszkodzony jeden lub kilka popychaczy zaworowych. Czasem wymiana oleju pomaga, więc decyzja mechanika nie do końca była zła, choć według mnie powinno być to uzgodnione z właścicielem. Potwierdź diagnozę w warsztacie. Popychaczy jest 8. Jeżeli mechanikowi będzie się chciało bawić, to poszuka który popychacz jest do wymiany, ale nie masz gwarancji że za jakiś czas inny nie zacznie klepać, więc jeżeli mechanik stwierdzi uszkodzenie popychacza najlepiej wymienić wszystkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.