Skocz do zawartości

E36 m50b25 93r diagnostyka INPA


Netukerme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupilem kabel od viakena na rs232 i INPA oraz bmwscanner nie widzi wcale samochodu battery i ignition jest OFF.I npa zainstalowana byla od trandolfa zgodnie z instrukcją a bmwscanner dostałem od viakena, laptop oczywiscie posiada COM i ma win xp 32bit, najpierw podłączałem kabel laptop-samochód, następnie włączałem zapłon albo uruchamialem silnik (próbowałem oba przypadki) i na sam koniec uruchamialem program. Poniżej załączam zdjecie gniazda i połączenie pinów w kablu.


https://ifotos.pl/z/qwaexap

https://ifotos.pl/z/qwaexah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też pokazuje w inpie, że zapłon jest wyłączony ale wszystko działa. Próbowałeś się połączyć z jakimś modułem np silnika? Upewnij się że wybierasz odpowiedni kod silnika i powinno działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M52B28 jest na Siemensie, a M50B25 jest na Boschu. Być może dlatego Marmi się łączy, a Netukerme nie. Sam mam interfejs od Viakena i przy M50B25 mogę jedynie odczytywać i kasować kody błędów ECU. Inne moduły są nie widoczne. Ciekaw jestem rozwiązania problemu, bo chciałbym połączyć się z modułem poduszek i ABS. Netukerme, spróbuj interfejs podłączyć do wyłączonego laptopa i dopiero go uruchom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdecydowałem się na zakup lepszego interfejsu. E36 z 1992 roku, więc wybrałem interfejs na rs232. Carsoft 6.5 łączy się z większością modułów, jednak jego możliwości nie są duże. Chciałbym więc skorzystać z INPA. Z informacji jakie znalazłem na forum do mojego auta najlepiej użyć starszej wersji, która nie będzie poprawnie działać z Win7. Skorzystałem z zasobów trandolfa, i na laptopie z Win7 zainstalowałem gotową maszynę wirtualną z inpą na XP.

Po instalacji zgodnie z załączoną instrukcją INPA nie wykrywa interfejsu, battery i ignition jest OFF. Podejrzewam, że powodem jest konfiguracja oprogramowania pod interfejs USB. Zainstalowałem na maszynie wirtualnej Carsoft 6.5. Nie chciał działać, ale udało mi się zmienić konfiguracje portów i połączył się. Inpa jednak nadal nie wykrywa interfejsu.


Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co powinienem zrobić aby działało to z interfejsem rs232?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.