Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem i pracą na benzynie 1.6 + lpg m40


kamil_0590

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż tak:

NA Gazie bez problemów.

Autko praktycznie nie odpala na benzynie, jak już odpali to bardzo cięzko się wkreca( gdy pulsuje na pedał gazu to sie wkreca, wciskajac gaz mocniej dusi go) lub zaraz gaśnie po odpaleniu. Gdy odkręcę przepływkę wkreci się na okolo 2tys obrotów i tak sobie chodzi (nie odpalił z i bez przepływki dziś na -2 Stopniach). Bez przepływki na awaryjnym trybie troszkę muli ale lepiej chodzi niż z nią podpiętą, łatwiej odpala. PRZEPLYWKA ZOSTAŁA WYMIENIONA bo była rozsypana po strzale z gazu.

STAG 2

Poprzedni właściciel kompletnie nie uznawał benzyny ...

Wymieniłem:

Wtryski bo na jednym cylindrze nie chodził praktycznie w cale i ciezkoooo odpalał. Wszystkie cylindry zaczeły chodzić.

Przepływke bo pokazało mi błąd sprawdziłem rozwalona kompletnie, wymieniłem zero zmiany, wymieniona na używke może też zepsuta ?

Filter paliwa, stary jak dmuchałem powietrze nie przechodziło na drugi dzień gdy dmuchłem w ten stary to jak by się odetkał.

Swiece rowniez wymienione, wyczyszczona kopułka i paluch.

Odpalany po odpięciu gazu zero zmian(gaz mam wtryskiwany przed przepływką).

Po odpiecu komputera gazu zero rekacji nawet nie chwyci na benzynie.


Brak pomysłów, jutro wymieniam czujnik od temperatury płynu chłodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz instalację gazową, zakręć zawór w butli aby nie było szans pracy na gazie. Następnie wykasuj pamięć komputera i wykonaj procedurę adaptacji. Jeżeli silnik zacznie prawidłowo pracować na benzynie, to masz źle działającą instalację gazową, najprawdopodobniej podaje zbyt bogatą mieszankę i rozstraja przez to mapy benzynowe. Jeżeli jednak nadal będzie coś nie tak podczas pracy na benzynie, to szukaj przyczyn w osprzęcie silnika. Musisz doprowadzić wszystko do ładu zanim znowu uruchomisz LPG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżam ponieważ odpuściłem temat na chwilę i dalej nic nie udało mi się zrobić.

 

Wyłącz instalację gazową, zakręć zawór w butli aby nie było szans pracy na gazie. Następnie wykasuj pamięć komputera i wykonaj procedurę adaptacji. Jeżeli silnik zacznie prawidłowo pracować na benzynie, to masz źle działającą instalację gazową, najprawdopodobniej podaje zbyt bogatą mieszankę i rozstraja przez to mapy benzynowe. Jeżeli jednak nadal będzie coś nie tak podczas pracy na benzynie, to szukaj przyczyn w osprzęcie silnika. Musisz doprowadzić wszystko do ładu zanim znowu uruchomisz LPG.

Tak zrobiłem odłączyłem wąż od gazu, komputer zostawiłem wpięty od gazu bo bez niego zero reakcji na benzynie. Zresetowałem komputer próba odpalenia zero poprawy.


Dodam że jak przepływkę odpinam to jak by chodził trochę sprawniej. Sprawdzałem już 2 przepływki i zero zmian tylko jak odepnę.

Sprawdziłem pompe paliwa ładnie podaje paliwo, wtryski na odpięciu też wszystkie ładnie podają.


Mogą to być kable ? ale dlaczego chodził by nagazie? Poproszę o pomoc bo naprawdę już mam zero pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.