Skocz do zawartości

E36 Klimatronik nie załącza kompresora i błąd ABS


PelsonMX

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ! Temat Klimatronik E36. Mianowicie mam już wszystko podpięte jak trzeba, robione według schematów i poradnika na bmw-sport, mam (brak czynnika w układzie) silnik m52, swap z e39 (przypuszczam) ews immo off , odcinka itp komp zmodyfikowany. Problem jest taki, że przy zrobieniu mostka na kablu od czujnika ciśnienia (niebiesko czarny i czarno siwy) powinien zaskoczyć wentylator i kompresor klimatyzacji. Owszem załącza się ale tylko sam wentylator. Kompresor dopiero zaskoczy jak podam na przekaznik sprężarki masę pod czarno niebieski kabel który idzie do ECU (DME) Ale wtedy kompresor nie wyłącza się przez przycisk na panelu klimatyzacji , wyłącza się sam wiatrak . Gdzie leży problem, że nie włącza wentylatora razem z kompresorem? (Wpuściłem powietrze zamiast czynnika w układ aby sprawdzić czy oszuka ciśnienie w układzie, no i wentylator się włącza ale kompresor już nie) Generalnie kompresor wraz z wiatrakiem powinien się włączyć poprzez oszukanie sterownika silnika właśnie poprzez zmostkowanie tych dwóch kabli które idą od czujnika ciśnienia w tym przypadku (czarno niebieski i czarno szary pin 1 i 4) , ale tak się nie dzieje , nie włącza kompresora nawet wtedy gdy w układzie jest ciśnienie .



Kolejny problem to ABS - generalnie miałem z nim wcześniej problem ale był uszkodzony czujnik w prawym przednim kole. Auto składam do kupy i dzisiaj podpiąłem licznik i zobaczyłem, że kontrolka nie gaśnie , przekaznik nie pracuje , podpiąłem pod komputer (INPA i NEW TCS) na obydwu ten sam błąd "177 Bezpiecznik, Zasilanie Zaworu ABS -obecny" i tak posprawdzałem wszystkie bezpieczniki itp , na odpiętym złączu do pompy ABS nadal ten sam błąd więc uszkodzoną pompę chyba mogę wykluczyć , lecieć po pinach i sprawdzać czy moduł ABS ma przejścia na wtyczkę czy rozwiercać obudowę sterownika i zajrzeć do środka ? , a może gdzie indziej szukać przyczyny ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.