Skocz do zawartości

328 Coupe brak poboru prądu w spoczynku


OBOLUK

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu sprawdzałem pobór prądu, które autko pobiera w stanie spoczynku i bardzo się zdziwiłem, gdy po zamknięciu drzwi pokazuje 0A. Samochód nie posiada alarmu, jedynie centralny zamek. Akumulator praktycznie nowy. Wiem, że im mniej pobiera tym lepiej ale żeby 0? Problemu z utrzymaniem pamięci nie ma i ustawienia radia (nie seryjne) oraz stan licznika po wyzerowaniu jest tak jak ma być.

 

Gdy drzwi są zamknięte (bagażnik otwarty cały czas), nie ważne czy zakluczone centralką przez kluczyk czy tylko zatrzaśnięte, to pobór prądu wskazuje 0A. Gdy przekręcam kluczyk w drzwiach i wszystko się zamyka bądź otwiera to pobór chwilowo skacze do 7-8A i potem znowu pokazuje 0 po kilku sekundach. Gdy drzwi są uchylone a lampki w środku zgaszone to pobór wskazuje na 0.15A, cały czas i ani drgnie. Gdy zapalone są wszystkie lampki tak jak zapalają się podczas otwartych drzwi to pobór wskazuje 1.51A. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to max pobór prądu bez żadnych fjuczerów jak alarm powinien być do 50mA a nie 100. Po drugie jak same drzwi otworzę to stoi na 0.15 a więc same otwarcie drzwi jest grubo ponad ustalone maximum i pokazuje tak małe wartości bez problemu. Problemem bądź dziwną sytuacją w tym przypadku jest brak poboru przy zamkniętych drzwiach i nie resetowaniu pamięci a nie zbyt wysoki pobór prądu. Miernik mam dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro szukasz tam problemu to penie coś wydaja akumulator. Miałem podobny przypadek w skodzie kumpla. Po zamknięciu centralnego pobór prądu spadał na 0V a po jakichś 5 minutach się budził i ciągnął 0,5A. Po wymianie problem ustał.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak jak to opisałem wyżej z tym wyjątkiem, że jak troszkę poczekam to skacze z 0.00 na 0.01 co 20 sekund, a gdy podłączę do zapalniczki Hama 12V do 3x USB z lampką to skacze z 0.01 do 0.02. Gdy zmienię zakres na 200 na woltomierzu, a nie 10A to pokazuje mi dokładnie 0.0067-0.0089 i tak sobie skacze cały czas a z zapalniczką 0.016-0.019.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.