Skocz do zawartości

318is Jak zdjąć materiał szyberdachu e36


jbetka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów marki BMW ;)

 

W ostatnim czasie jeżdżę z odpadającym materiałem szyberdachu w mojej beemce. Nie otwieram go od jakiegoś czasu bo zaraz na głowę i siedzenia sypie się ta gąbka, która znajduje się pod tym materiałem. W jaki sposób mam wymienić ten materiał i zdemontować go tak by nie zdejmować całego szyberdachu z samochodu?? Czy dam radę zrobić to samemu??

Edytowane przez jbetka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ten sposób jest dobry jak się ściąga podsufitkę.

Podejrzewam jednak, że nie będzie tego robił.

 

Zdjąć uszczelkę dookoła,zerwać stary materiał,wyczyścić deskę,posmarować klejem i kleić.Szyber trochę w te trochę wewte i się uda.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób jest dobry jak się ściąga podsufitkę.

Podejrzewam jednak, że nie będzie tego robił.

 

Zdjąć uszczelkę dookoła,zerwać stary materiał,wyczyścić deskę,posmarować klejem i kleić.Szyber trochę w te trochę wewte i się uda.

powyżej wrzuciłem link do mojego postu, w którym opisałem jak ściągnąć podsufitkę szyberdachu (na dwa sposoby) i wcale nie trzeba do tego ściągać całej podsufitki na 100% bo sam tak robiłem

 

 

 

robiłem to u siebie, możemy to zrobić na dwa sposoby

 

Sposób I:

1. opuszczamy minimalnie szyberdach (tzn. tak jakbyśmy chcieli go otworzyć (nie uchylić), w momencie minimalnego naciśnięcia przycisku lakierowana płyta (zewnętrzna) najpierw się minimalnie opuszcza, a potem, przesuwa się w tył dachu razem z tą częścią podsufitki, mu musimy minimalnie nacisnąć przeciska, żeby ta lakierowana płyta dosłownie się tylko obniżyła o kilka milimetrów

http://img94.imageshack.us/img94/9014/show1k.jpg

2. teraz wchodzimy do wnętrza i ręką przesuwamy samą podsufitkę do tyłu

3. uchylasz szyberdach

3. odkręcamy 2 torxy z przodu szyberdachu oraz trzy (albo dwie nie pamiętam) śruby w tylnej części

4. ściągasz lakierowaną płytę zewnętrzną

5. przesuwasz ręcznie podsufitkę, odkręcasz z góry 10 torxów i wyjmujesz podsufitkę szybra

 

Sposób II

1. Uchylamy szyberdach

2. odkręcamy od wewnątrz 2 torxy, odkręcamy od zewnątrz płaskim kluczem 3 śruby

3. ściągamy lakierowaną płytę

4. zamykamy szyberdach

4. odkręcamy 10 torxów i wyciągamy podsufitkę szybra

 

do opisu dodałbym tylko, że po ściągnięciu uszczelki szyberdachu, łatwiej odkręcić od wewnątrz wspomniane 2 torxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Znajomy kiedyś oklejał tapicerkę szybra i od tej pory ta płyta odsuwa się razem z szyberdachem prawidłowo, ale jak chce odchylić(unieść szyber do góry) to ta płyta powinna się przesunąć do tyłu o jakieś 10 cm, a tego nie robi- jest cały czas zamknięta. Co zrobił źle?
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kiedyś oklejał tapicerkę szybra i od tej pory ta płyta odsuwa się razem z szyberdachem prawidłowo, ale jak chce odchylić(unieść szyber do góry) to ta płyta powinna się przesunąć do tyłu o jakieś 10 cm, a tego nie robi- jest cały czas zamknięta. Co zrobił źle?

kolega miał podobny problem i jakiś plasticzek mu pękł w szyberdachu, rozebrał ten szyberdach męczył się z nim długi czas, dziś mówi od razu, że szkoda tam grzebać lepiej od razu szukać używki (dużo ludzi po forach mówi podobnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam. Odkopałem temat ponieważ mam problem z demontażem tego szyberdachu. Zatrzymałem się na punkcie 4, mianowicie ta górna płyta nie chce wyjść, tak jakby te dynksy co są przykręcone torksy go trzymały. W ogóle w jakiej pozycji wyciągamy tą płytę? Podczas unoszenia z przodu ewidentnie czuć jakiś opór, a nie chce tego szarpać żeby nic tam nie wyłamać. Wie ktoś co robię nie tak :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.