Skocz do zawartości

3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.


BF10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Mam zamiar zmienić sobie alu w mojej betce, wiadomo z czasem chciałoby się czegoś nowego :D

 

Liczę na Waszą pomoc w tej kwestii. Jakie najlepsze felgi ? Najlepszy rozmiar ? Mam teraz 15 cali, zastanawiam się nad troszkę większymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jeździłem na 16 calowych z oponami 215/55 i nie odczułem dużo większego spalania. Moje są z tego stylu, jak dla mnie bardzo pasują do E36.

http://images.krajoweogloszenia.pl/nlarge/felgi_aluminiowe_16_bmw_e36_z_oponami_16_do_bmw_7j_et_46_162171.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 316 coupe na 17" i swobodnie można było się nią pokręcić :)) No i fakt faktem miała ciut większe spalanie ale jak to się mówi coś za coś :) Ja mam e36 compact 316 1.9 m43b19 aktualnie też mam 15" ale na przyszły sezon wrzucam 17 " :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Sorry.Ale tak czytam to co piszecie to trochę się z wami nie zgodzę.

Po pierwsze to od wielkości felgi spalanie nie wzrasta tylko związane jest to z szerokością opony jaka na nią założymy.

Po drugie czym większa felga tym bardzo spada nam komfort jazdy,bo mamy oponę o niższym profilu.

Faktem jest, że wraz ze wzrostem rozmiaru felgi wzrasta zazwyczaj jej szerokość i wypadało by dać szersze kapcie, chociaż niektórzy dają taki naciąg że woła to o pomstę do nieba.

Po trzecie jest ogromny przeskok w cenie opon pomiędzy 15 a 17 cali.Ceny 16 jeszcze są znośne,ale już 17 są dużo wyższe pomijając w ogóle opony typu Runflat.

Sam kiedyś latałem w 5 na 18 calach.Zalety były takie że auto na zwykłym zawieszeniu w zakrętach prowadziło się super no i wyglądało.Za to trzeba uważać na dziury bo można było zrobić krzywdę swemu samochodzikowi,opony były drogie jak......,w codziennej jeździe zrobiło się twardo,spalanie wzrosło 0,5/100-ale z tyłu było 245,na pewno też odcisnęło swoje piętno na zawieszeniu.

Teraz mam w obecnym felgi 16 z szerokością opon 205 i jeździ się dobrze.I nawet nie myślę o zmianie na większe bo przy M zawiasie to chyba by mi zęby wyleciały, bo i tak jest już twardo.

Moim skromnym zdaniem to ładny wzór jest najważniejszy i bez jakiegoś tam wielkiego nacisku na cale.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kolega ma racje :) Szerokość opony ma wpływ na większe spalanie :) I różnica w wadze też jest pomiędzy 15" a 17" :)

Ja mam 17 na lato 15 na zimę i powiem tak.

Komfort dużo większy na 15 wiadomo dlaczego.

316 i tak nie jedzie jakie by nie maiło koła i jakie opony także niech chociaż ładnie wygląda takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, miałem możliwość po taniości dostać 19 :D Ale, po pierwsze, odstraszyło mnie spalanie, szerokość ich była coś około 235/35 i do tego nie wiem czy wgl by pasowały :D Zapewne przy skręcie by obcierały :D 17 myślę, że max które włożę :D Dzięki Wam za pomoc :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kolega ma racje :) Szerokość opony ma wpływ na większe spalanie :) I różnica w wadze też jest pomiędzy 15" a 17" :)

Ja mam 17 na lato 15 na zimę i powiem tak.

Komfort dużo większy na 15 wiadomo dlaczego.

316 i tak nie jedzie jakie by nie maiło koła i jakie opony także niech chociaż ładnie wygląda takie jest moje zdanie.

 

 

A dużo więcej Ci spala na 17 " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam 318 is na lato 17 RH firma szału nie robi ale wzór ładny opony to 215/40 R17 zima to 15 cali 195/65 różnicy w spalaniu nie ma nie wiem czy to ze względy na troszke wieksza moc czy na to że na 15" idzie bardziej pomiatać tyłem:P a kusi może 1.8 szalu nie robi ale idzie:P

 

wcześniej miałem sedana 316 i na lato miałem dezenty 16" 205/55 i powiem szczerze że i ładnie wyglądały i auto nie miało za ciężko:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mianowicie, aby poprawie założyć te felgi do e36 trzeba zastosować jakieś tulejki redukcyjne między piaste a felgi? Zmieniłem 4 opony, ponowne wywarzenie, dalej coś tłucze w kierownice...

 

http://i908.photobucket.com/albums/ac289/garymcfall1984/536697_307439786068692_1691449353_n_zps4ab38cbb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same felgi więc czysto teoretycznie standardowo otwór centrujący ma wymiar 72,6mm (np. pod e36). Więc to odpada, ale dla pewności zmierz - może ktoś roztoczył otwór.

Druga sprawa - jak sprawdzałeś koła? Została zdjęta opona z felgi i zmierzona na dobrej wyważarce i do tego np. czujnikiem zegarowym?

Sposobów jest wiele.

 

Ps. Felgi moim zdaniem nadają się do renowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.