Skocz do zawartości

3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.


BF10

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Popatrz na felgi które masz i wyobraź sobie, że przesuniesz je 3 cm do zewnątrz.

Samo ET jest na pograniczu nadkola i felgi, do tego 15 cali. Zadaj sobie pytanie czy nawet obniżone auto będzie ładnie wyglądać z baloniastą oponą. Jestem na Nie!

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, sprzedam moje felgi Styling 13, felgi są proste w tym roku na wiosnę odrestaurowane (piaskowanie lakierowanie), gotowe do założenia. Osoby zainteresowane zapraszam na priv.

Rozmiar 7x15, ET 47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam podłącze się pod temat. Czy wejdą do cabrio na tył 10jx17 et 20 8jx17 et 20 przód wejdzie przy lekkim rolowaniu to sprawdzone. Najbardziej interesuje mnie ten tył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemka :D

Posiadam Stylingi 5 8J ET20 w rozmiarze 16" i mam mały problem z oponkami, otóż dojeżdżam do pracy autostradą i zabieram ze sobą często ekipke 4-ech osób no i jest taki problem, że bardzo mi trą o tylne nadkole i przód gdy skręcam. Mam troszkę obniżone zawieszenie, ale nie przesadnie. Zmniejszenie profilu opony załatwi sprawę?

Gdy ów osoby wsiądą to tył siada, że palca nie idzie wsadzić i myślałem właśnie nad nowymi oponkami.

Parametry opon:

205/55

Ktoś mógłby pomóc z wyborem opon? Zejście do 205/40 załatwi sprawę? :D

Dzięki za pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cześć. Może ktoś z Was próbował montowac felgi 18", 8,5 szerokie ET 38 do E36 i podzieli się doświadczeniem. Poszperałem w historii i w Necie ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.Jedni piszą że przód wchodzi i jest OK z tyłem są klopoty, drudzy znowu, że nie ma szans. Fajne felgi znalazłem i chciałbym wiedzieć " Na Pewno", nie chce nic rzeźbić, chciałbym żeby to miało ręce i nogi. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Niedawno kupiłem sobie E36 Touring i dopiero tak wdrażam się ogólne w tematy auta. W raporcie autoDNA w wyposażeniu widnieje "Obr. BMW, st. le. spr. rad. 32" czyli mam rozumieć, że w aucie oryginalnie założone były Radial spoke-style 32 i to są te https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/36_0845-obr-bmw-st-le-spr-rad-32 ? Jeśli ktoś wie, prosił bym o nakierowanie na jakiś trop, chyba że to temat rzeka jak z oryginalnym radiem :wink: z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Nie ma felgi 268 w rozmiarze 17". Jest tylko 8.0x16.

Poza tym, zły rozmiar opon do 17" podałeś, powinno być 225/45 na przód i tył jeśli felgi są jednakowe lub 225/45 przód i tył 255/40, gdy tył szerszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

912cf93cac199bc8med.jpg

Tak to wygląda.

Czy lepiej zainwestować w gwint i ustawić jak się chce? Bo przy załadowaniu kompletu osób przyciętą na dołkach więc chyba nie zostaje nic innego jak gwint przód i tyl.

Jaki gwint polecacie, może ma ktoś używany w dobrym stanie?

Jeszcze myślałem o zawieszeniu obnizajacym. Głównie chce obniżyć przód a tył zrobić bardziej twardo żeby nie obcierać na dołkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie, chce w swojej e36 zmienić zawieszenie, myśle o zestawie sportowego zawieszenia bilstein + eibach. Chciałbym oczywiście obniżyć autko, aktualnie mam z przodu sportowe sprężyny i założyłem ostatnio koła styling21 17”(oponki 205/45 , były 225 ale obcierały ).Zestaw ten jest obniżany względem seryjnego zawieszenia i zastanawiam się ile mogę zejść żeby na tych kołach było dobrze. Pomoże ktoś ?a62fb5c19a6018f4e9e29dfaa1eb3e59.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bilstein B12 obniży auto 30/30 w stosunku do serii. Ty masz w serii:

7,5x17 ET 41

8,5x17 ET 41

Wybór felg na przód o ET 20 albo 10, bo one tak mają w stylingu 21 był tragiczny...

ET 30 to jest max na seryjnej oponie i aby przy obniżeniu to skręcało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie chce ci pisać, ze masz zmienić koła, ale masz zmienić koła, bo nie wchodzą do auta.

Przykładowo na przodzie przy 8,0x18 masz w serii ET 41, załóżmy. Możesz wziąć wówczas felgi 8,0x18 z ET 30 i będzie banglać, nawet na -30 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

e36 nie wyjechała z fabryki nigdy na 18 calach, dlatego musisz dobrze dobrać 18" do swojego auta.

Seria dostawała:

7,5x17 ET 41 225/45

8,5x17 ET 41 245/40

I teraz tak. 18" najpewniej będą 8,0 przód i tył 8,5 lub 9,0. Opony dajesz wówczas 225/40 i tył 245/35. Nie dajesz 255/35 tak jak w e46. O ET pisałem ci post wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.