Skocz do zawartości

[E36 3xx]Jaki Olej?Płukanka?-Wszystko o olejach silnikowych.


mmaario89

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, w końcu napiszę swoje zapytanie w odpowiednim miejscu (sorry za wcześniejszy spam).


Mianowicie chciałbym się Was zapytać czy przejście z 10w40 na 5w40 może narobić szkody u mnie. Wcześniej ktoś zalał 5w30 (pierwszy właściciel) i tak było zapewne lane od nowości, potem drugi właściciel zalał 10w40 i tak jeździł (takie są dwie karteczki w silniku przypięte). Zamówiłem olej Motula X-Cess 5w40 i się kurde zastanawiam czy nie powinienem zostać przy 10w40. Czytałem kilka tematów na forach różnych i generalnie wyszło na to, że ile osób tyle opinii...

Dodam, że jak byłem wczoraj pod autem to znalazłem dwa zapocenia, nie znalazłem jednak ich źródła, wyczyszczone i będę przez tydzień obserwował stan oleju + we wtorek/środę będę znów na kanale to sprawdzę dół. Dodam, że góra sucha, nie słychać żadnych stuków, tarć, metalicznego dźwięku. Jakie propozycje macie odnośnie tego oleju?


Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jestem po takiej zmianie z 10w na 5w i nic się nie stało. Jeśli nie ma poboru na 10w to nie powinno być na 5w ewentualnie bardzo niski. Wszystko zależy od stanu silnika. Jak się boisz to zalej mniej agresywnym olejem 5w np ja używam total 9000 energy z aprobatą BMW, ponoć nie wymywa tak silnika jak motul. A jak będzie ok to na kolejną wymianę motul. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po takiej zmianie z 10w na 5w i nic się nie stało. Jeśli nie ma poboru na 10w to nie powinno być na 5w ewentualnie bardzo niski. Wszystko zależy od stanu silnika. Jak się boisz to zalej mniej agresywnym olejem 5w np ja używam total 9000 energy z aprobatą BMW, ponoć nie wymywa tak silnika jak motul. A jak będzie ok to na kolejną wymianę motul. Pozdrawiam.

 

Wszystko byłoby okej gdyby nie fakt, że zamówiłem już motula. Ewentualnie mogę go odesłać... Zapocenie lekkie mam na dole silnika, ale nie wiem skąd ciekło. Wyczyszczone i teraz przez tydzień będę chciał poobserwować jak to będzie z poziomem oleju. Jak będzie uciekał to pewnie wlecą uszczelniacze nowe i wtedy wymienię filtr oleju i olej. Chyba, że macie jakąś inną propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
Ja ostatnio zmieniałem olej u siebie. Poprzedni właściciel lał Visco 3000 10w40 jest to bodajże półsyntetyk. Przez kilka lat lałem podobny z obawy przed jakimiś cudami, że się silnik zepsuje itp. Z Visco 10w40 półsyntetyk przeszedłem na Motul X-clean 5w40 olej syntetyczny. Silniczek zaczął ciszej pracować i ogólnie jestem zadowolony ze zmiany. Jednak po około mc pojawił się wyciek na podstawie filtra oleju... Wymieniłem uszczelkę koszt ok 13 zł plus o ring ok 3 zł i od tamtej pory odpukać nic nie cieknie i silniczek suchutki. Skontrolowałem starą uszczelkę i myślę, że powodem wycieku nie był lepszy olej tylko o ring który z biegiem czasu z gumowego stał się plastikowy, bo dosłownie łamał się w palcach :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę odkopię.

Od kiedy kupiłem samochód to leję motula 6100 10w40. W sumie tylko dlatego że wcześniejszy właściciel taki lał. Wychodzi ze conajmniej 10 lat auto jeździ na tym oleju..

Ostatnio ubywa mi oleju tak z 1,5 litra od wymiany do wymiany. Silnik cały szczelny.

Zastanawiam się nad wymianą na 5w40 od PMO.

Ma ktoś za sobą taką zmianę i mógłby się wypowiedzieć czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich! Od kilku dni jestem posiadaczem e36 2.8 na pojedynczym vanosie.


Auto stało 3 lata (zrobiło przez ten czas około 5000km)


Właściciel nie wiedzial jaki jest olej w środku :mad2: zamówiłem Valvoline 5W40, ale mam pytanko.


Czy zrobić płukankę motoru jakimś specyfikiem przed wymianą czy normalnie zrobić wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.