Skocz do zawartości

[E36] Dyferencjały - przełożenia


rzadzik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Info przydatne-zwłaszcza przy przygotowywaniu się do swapa.

Dodam przełożenia diesla M51 i M41:

325td: 2,56 manualna skrzynia

3,23 automat 4b.

325tds: 2,56 manualna skrzynia

2,56 automat 5b.

318tds Compact: 2,65

PS. Może te przełożenia też dołączyć do tematu całościowego o e36?

Edytowane przez Dimo
http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Minimalnie krótsze przełożenie sprawi że auto będzie się lepiej zbierać kosztem prędkości maksymalnej, komfortu podróżowania i spalaniem.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniej nie jest (chyba że kupisz dyfer na wykończeniu z wyjacym łożyskami lub tym podobnymi wadami), przyspieszenie jest duuuużo większe, ale v max w granicach 165-170 km/h :) no i przy jezdzie 100 km/h masz obroty rzędu 3,5-4 tys RPM (już dokładnie nie pamiętam) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiscie nie będzie głośniej w trasie masz racje ryszard :cool2: skoro prawie półtora większe obroty bedą przy normalnej jedzie a4 to rzeczywiscie tyle co nic :cool2: jeszcze dodać znakomite wygłuszenie jakie ma e36 to nic tylko skracać te przełożenia i krecic do końcas tego zabawnego obrotka :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma w e36 318ti taki dyfer zaspawany na 100% i wyć nie wyję, przy 100 km/h nie słychać go (za bardzo :P ) choć owszem pewnie po jakimś czasie by wył jak syrena strażacka, choć prędzej chyba by się posypał :p a zresztą kto by się wybrał z takim dyfrem na trasę w 2,0.... takie zabiegi to tylko żeby się powygłupiać na torze, bo na ulice to to się nie nadaje :cool2:

 

Choć 316 wychodziły też z dyframi 3,38 i ten dyfer to już inna sprawa, osobiście jeżdżę na takim w swojej 2,5 :P - ładne przyspieszenie, na trasę się nadaje (odcinka na drugim biegu przy 90 km/h) no i narazie daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Radzik nie rozumiesz chyba. Przy 100km a krótkim dyfrem masz powiedzmy 3,300 obrotów.... a z długim dyfrem 2700 obrotów...gdzie będzie wiekszy komfort??? tam gzie przy 100km silnik ma ponad 3 tyś czy tam gdzie o wiele poniżej 3.......baaa przy 170 maksymalnej prędkości dla któtkiego silnik chodzi i wyje na odcince a z dlugim dyfrem w okolicach 4700-5000tyś obrotow mając jeszcze zapas mocy. Silnik nie wyje tylko bardziej mruczy, co przekłada się na komfor. Przy 170km na odcince to uszy pękają po przejechaniu dłuższej trasy....

 

nikt nie mówi tu o wyjącym moście.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzik nie rozumiesz chyba. Przy 100km a krótkim dyfrem masz powiedzmy 3,300 obrotów.... a z długim dyfrem 2700 obrotów...gdzie będzie wiekszy komfort??? tam gzie przy 100km silnik ma ponad 3 tyś czy tam gdzie o wiele poniżej 3.......baaa przy 170 maksymalnej prędkości dla któtkiego silnik chodzi i wyje na odcince a z dlugim dyfrem w okolicach 4700-5000tyś obrotow mając jeszcze zapas mocy. Silnik nie wyje tylko bardziej mruczy, co przekłada się na komfor. Przy 170km na odcince to uszy pękają po przejechaniu dłuższej trasy....

 

nikt nie mówi tu o wyjącym moście.

 

PZDR>

 

A to o to się rozchodzi :P mój błąd, teraz rozumiem o co Wam Chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

5 przy tyj silnku nie dokręcisz do odcinki chyba ze z jakieś dlugiej górki :

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam jestem nowy ale mam pare pytań, posiadam e36 328i jest to automat tylko chyba z 6 biegowa skrzynia i interesuje mnie czy to mozliwe poniewaz ewidentnie zmienia 6 biegów przełozenia mostu jest org 3.07 a auto przy 100 km/h ma 1800 obr , przy trzech tys 160km/h przy 4tys 200km/h najwiecej jechałem 250 i auto miało 5 tys obrotów licznik napewno chodzi dobrze:)Wiec jak to jest z ta skrzynia mozliwe zeby była od innego modelu np od seri 5?pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
e36 nie miały 6 biegowych automatów. Źle liczysz biegi :)

 

Co do dyfra - na pewno nie masz ori, bo przełożenie w automatach to około 4.

ma ori spojrz w tabelke ;p

Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Albo będąc holowanym przez astre 1.4 :D:D:D:D :twisted: hehe u mnie w M52B28 ori most 2.93 i tak jak kolega napisał że do jazdy codziennej spoko bo niskie obroty przy dużych prędkosciach ale spawa mi się juz 3.15 ciekaw jestem jak będzie na tym moscie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.