Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem przykładem ze za 5 tysi nie kupisz sprawnego bmw :D

kupiłem za 4500 tragedii nie ma, nawet blacharsko jest dobrze ale kolejne 2 tysie trzeba w niego włożyć i to w najbliższych dwóch miesiącach.

Ale z drugiej strony gdy to wymienię to będe miał sprawne auto za 6500/7000 zł więc kwestia czy masz ochote się bawić w naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! :)

 

Na codzień śmigam e46 z silnikiem m47 ale od jakiegoś czasu chodzi za mną e36 w kabriolecie :).

Czy uważacie, że to dobry wybór na drugie auto? Najchętniej kupiłbym jakiegoś dziadka i spokojnie co weekend poświęcał mu trochę uwagi aby z biegiem czasu

zapewnić mu ponowny blask i błysk! Aukcje internetowe przeglądam już od początku roku, ale nic nie przykuło mojej uwagi na dłużej. Ostatnio pojawiła się taka opcja:

http://allegro.pl/bmw-e36-cabrio-318i-lpg-klimatyzacja-jasna-skora-i6898470525.html

 

Jak na aukcję wygląda ciekawie, nie znam się zbytnio stąd pytanie na forum czy warto w coś takiego się ładować?

 

Pozdrawiam,

Robert :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekendowe auto to wg mnie słaba opcja, jeszcze z gazem. Nie to, że mam coś do gazu, bo jak ktoś dużo robi kilometrów i jeździ na co dzień to jest uzasadnione ekonomicznie, no ale w aucie na weekendy które rocznie robiłoby załóżmy max 5kkm to bez sensu. Blacharsko to byś musiał całą chyba malować. Dach do wymiany. Na 200kkm to strasznie słabo wygląda. Poszukałbym czegoś w oryginale bez gazu, bo tutaj to mało co chyba nie było przerobione lub wymienione. Oczywiście można kupić takie cabrio za 5k i wsadzić z 15k żeby w miarę wyglądało, ale ja bym wolał kupić w lepszym stanie za 10-12k i dołożyć jeszcze z 5k na dopieszczenie. Mówię tu o 1.8 bo za zdrowe 2.8 w cabrio to i ze 20k trzeba dać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

proszę o opinie:

 

https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-3-e36-lpg-CID5-IDmLYBM.html

 

na pewno klima nie sprawna (jaki przewidywalny koszt naprawy?)

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesprawna bo ? sprzedajacy twierdzi że wszystko sprawne.

 

ze zdjęć to na pewno nie sa sprawne progi :D ich początek przy przednim kole na pewno jest zgnity skoro już błotnik jest zgnity. Normalne miejsce w e36 że tam zaczynają gnić.

pas przedni w innym kolorze, albo fanaberia albo był dzwonek, na jednym zdjeciu albo jest maska otwarta albo taka wielka szczelina i spasowanie do centymetra zrobione :D Przebieg mocno watpliwy jak zawsze :)

 

Cena taka że jak tylko nie ma dziur w podłodze na wylot to sukces.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem E36 316i 96r. Coupe marzec prawie rok temu, szyberdach, bez mpaka, lampy sexu z przodu, alufelgi 16'' ala M-Power z nowszych serii na prawie łysych oponach :mrgreen: . Ogłoszenie z OLX, na facebooku nie szukałem, przynajmniej z zewnątrz niezłe sztuki tam mają po niezłych cenach.

Silnik nie wymagał żadnego wkładu finansowego, nawet wymiany oleju, jeden przewód gumowy w dolocie był do wymiany ale to nie miało większego znaczenia. Hamulce bardzo dobre, przeszły przegląd bez problemu jak i cały samochód.

Blacharsko to tak, najgorsza sprawa była z napoczętym kielichem przy łączeniu z nadkolem (była lekka dziura w kielichu), nie było to poważne, zabezpieczyłem po wyszlifowaniu tylko szpachlą (żywiczna w dziurę +aluminiowa na wierzch +podkład epoksydowy z obu stron i farba, nie ma szans, żeby puścił, nic nie pękło od prawie roku) :mrgreen: . Progi nie dziurawe, rdzy z zewnątrz nie widać ale w zimę podczas podnoszenia zerwała się ta rurka w progu (odłączyła się od tej blaszki co ją trzyma od dołu), auto było trochę przechylone w stronę gdzie podnosiłem. Progi będę w przyszłości robił, w środku może być różnie. Podłoga bez dziur, ale było robione, dwie nieduże blachy dodane przy progu na wysokości dziur na podnośnik. Maska miała pękniętą szpachlę (kiedyś była puknięta i było wgniecenie), zrobione, nic nie pęka ponownie. We wnęce na koło zapasowe kombinowane, nie ma dziur, ale malowane czymś na zabezpieczenie, najchętniej bym to wyciął i wspawał nowe. Poza tym i pewnie paroma innymi usterkami auto mimo wszystko bardzo ładne, dla kogoś kto chce w nie inwestować trochę posłuży.

 

Od momentu kupna wiele włożyłem, m.in. w pierwszej kolejności kupiłem komplet opon i felg stalowych na zimę, wymieniłem lampy na Boscha, wymieniłem silnik na M52B20 (po drodze inwestując jeszcze w wersję 1.6 :mad2:, nowe bębny i szczęki, przewody dolotu powietrza, wkładka K&N :mrgreen:...), hamulce zmieniłem na tarczowe, zaciski od 2.0 łącznie z wahaczami z tyłu (nowe łożyska, tulejki, tarcze klocki z tyłu, z przodu używki od 2.0), nowy komplet opon na lato, amortyzatory na tył i parę innych modernizacji. Myśle, że jakbym zsumował wszystko co włożyłem w przeciągu niecałego roku od kupna to wyszło by około 10 tys na same części :mrgreen: bo naprawiam u ojca w warsztacie za darmo.

 

Podsumowując ja bym wolał dołożyć do przynajmniej przyzwoitych 7 tys. złotych i kupić auto od razu z większym silnikiem (w tej cenie do 2.0) i lepszym wyposażeniem wnętrza. Renowacja też jest fajna ale kosztowna, ja przynajmniej lubię inwestować w ten samochód :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten temat wygląda Ci na giełdę ?

 

poza tym odrobinę z ceną poleciałeś :) żeby to jeszcze 2.8 było to może. Wiem że sztuka ładna ale nikt tyle nie da :) realnie jakies 12 być może jeśli znajdzie się amator akurat na kombi.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten temat wygląda Ci na giełdę ?

 

poza tym odrobinę z ceną poleciałeś :) żeby to jeszcze 2.8 było to może. Wiem że sztuka ładna ale nikt tyle nie da :) realnie jakies 12 być może jeśli znajdzie się amator akurat na kombi.

 

 

Wiem, że to nie miejsce na ogłoszenia ale skoro niektórzy ślą zapytania aut z aukcji, ogłoszeń to przesłałem pewną ofertę.

Zadbane 323i wyglada lepiej niż jakikolwiek po swapie. Co do kombi to jest ich dużo mniej niż zajechanych sedanów czy coupé.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo ładny turas. Mi turas bardziej podoba sie niż sedan czy compact. Fakt szkoda ze nie 2.8

Ale 2,5 (323) tez przyjemnie jedzie i zrobić w nim 190km... to wcale nie duży wysiłek.

Szkoda ze nie ma LPG.. ale są tego zwolennicy i przeciwnicy. Trzymaj... nie schodź z ceny. Jesli jest taka ładna w rzeczywistości jak na zdjęciach to z czasem ją pogonisz

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, co sądzicie o tym egzemplarzu ?? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-8-193-km-orginal-m-pakietgaz-sekwencja-okazja-ID6z4GoM.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Rozmawiałem z właścicielem to niby ma być w super stanie, jedynie co, to w silniku przepływka niedomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto za 14tys i nie działa przepływka.

 

Sadzisz że jeśli to tylko przepływka to nie wymieniłby tego i nie sprzedawał sprawnego auta ? woli opuścić tysiac bo silnik kuleje niż wymienić przepływke za 300 i nie targować się ?

 

ta sama sytuacja co pusta klimatyzacja, nigdy to nie jest sprawa czynnika który teraz się napełnia za 50zł.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

panowie, chce sprzedać mojego touringa ale nie wiem ile moge za niego chcieć :(

1.8 115km manual nowe sprzęgło, pompa wody, swiece, kable (na wszytko mam faktury z Intercarsu)

klimatyzacja dwustrefowa srawna

duze obc

m-pakiet wewnątrz i zewnątrz

abs

dwie szyby elektryczne

kierownica serduszko

sportsize wszytko po vinie ale tylny zderzak i listwy ktoś chyba podmienił

 

auto opłacone jestem pierwszym właścicielem w PL od dwóch lat

zdjecia https://imgur.com/a/fkuWC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Czy ktoś z Was może interesował się tą sztuką. Nie wiem jeszcze dlaczego ale w ostatnich dniach podnieśli cenę o 1 kpln. Wybieram się w tym tygodniu na oglądanie ale jeśli ktoś ją oglądał to proszę o podzielenie się opinią.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt :D

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-170-km-bezwyapdkowy-klimatyzacja-oplacony-hella-ID6yR8FR.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Dlaczego ktoś był tak głupi i uszkodził karoserię żeby zamontować wlew do gazu?

Gaz najwyższej jakości, ale montaż wlewu to jakiś Heniek za stodołą umiejscowił.


Jeśli będziesz ją oglądać to zajrzyj pod te nakładki progowe.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.