Skocz do zawartości

E36 318is jaki dyferencjał ?


b_sixkiller

Rekomendowane odpowiedzi

przerabiałem ten temat ostatnio, nie pasuje od 2.5i w gore tam jest wiekszy most ...od 1.6 do 2.0 mozesz wsadzac

 

Da się włożyć kazdy dyfer tylko wiążę się to z jedną zasadą:

mała głowa to półosie i wał od małej głowy, a jak chcesz dużą to te elementy muszą być od dużej :)

Optimum to własnie mała 3,45 lub 3,46 duża(w zasadzie to niepotrzebna Ci taka bo małe głowy potafia znieśc mocne turbo bez problemu)

Jak chcesz zwiekszyć dynamikę kosztem prędkości to możesz wrzucić krótszy dyfer, z tym że będziesz musiał więcej biegami mieszać.

Dłuższego dyfra nie polecam, będzie tragedia z przyśpieszaniem, za mało momentu w dolnych obrotach żeby to rozsądnie jechało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam,

 

Chciałem pociągnąć temat dyferencjału do E36 318IS, ale do sportu.

Wiadomo seryjnie jest mała głowa 3,45. Obecnie mam 4,1 ze szperą 25% i powiem, że jeździ się bardzo przyjemnie, auto ma krótsze biegi, ale nie bardzo krótkie:

1. 40km/h

2. 75km/h

3. 115km/h

4. nie pamiętam

5. 190km/h odcinka przy 6800obr

 

Zmierzone przyspieszenie to ok. 9s 0-100km/h, czyli generalnie o sekundę lepiej od serii.

 

Pytanie brzmi, czy do użytkowania typowo sportowego (trackday, KJS, bokowanie po mieście) przejść na najkrótsze przełożenie 4,45? Wtedy wiem, że V-max spada do ok. 170km/h, ale czy przyspieszeie polepszy się do ok. 8s?

Jakie prędkości na poszczególnych biegach są w E36 318IS na przełożeniu 4,45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.