Skocz do zawartości

Olej do skrzyni biegów Getrag 1.6 M43


kons18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

W czasach gdy E36 było popularne Castrol na swojej stronie podawał:

Ręczne skrzynie przekładniowe: zespoły z pomarańczową wywieszką z napisem 'ATF Oil', TQ DEXRON III; zespoły z zielona wywieszką z napisem 'Special Oil', SMX-B. Zespoły ręcznych skrzyń biegów z żółtą naklejką z napisem 'MTF-LT-1': BMW Part No. 83 22 9 408 942; zespoły z żółtą naklejką z napisem 'MTF-LT-2': BMW Part No. 83 22 0 309 031; zespoły bez naklejek: EP 80W / DYNADRIVE. Naklejki są umieszczone obok korka wlewowego oleju.

Mam skrzynię z 316i 1993 i jest na niej naklejka ATF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Przemyłem skrzynię jeszcze raz, w szczególności prawy bok przy korku wlewowym i brak jest nalepki a także jakiegokolwiek śladu.

Patrząc po zdjęciach w sieci yo te nalepki wyglądają jakby rzeczywiście były przyklejone jakimś klejem czy się mylę? Zastanawiam się nad trwałością takiego rozwiązania, czy moja nalepka nie mogła się po prostu odkleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg TIS od 09.1997 BMW stosuje w skrzyniach pięciobiegowych manualnych, w tym S5D 250G Getrag B (220/5) olej MTF-LT-1, co oczywiście wskazuje naklejka :duh: który został później zastąpiony przez MTF-LT-2. W ETK obecnie jeśli wybierze się tą skrzynię, również jest tylko MTF-LT-2 i taki bym wlał. Oczywiście zamiennik. Te skrzynie działają na ATF, bo mam taką z 93 roku z pomarańczową naklejką :wink: , a kolega który kilkanaście lat temu wymieniał olej w skrzyni 316i '96 również się zdziwił, że olej spuszczony jest czerwony, czyli ATF. ATF i MTF-LT-2 mają zbliżone parametry, z tego co widzę. Więc będzie dobrze. Jak powinno być i czy miałeś naklejkę? Tego chyba niestety nikt już nie ustali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale jaka jest różnica między Ep80w do skrzyń bez naklejki jeśli rzeczywiście taki miałbym wlać, a tym MTF LT2?

Po wpisaniu w Google numerów mojej skrzyni 220.0.0225.98 znalazłem sporo zdjęć z żółtą naklejką.

Pytanie czy taki olej : Total transmission Gear 8 api-4gl+ będzie odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.