Skocz do zawartości

E36 Swap z m43b16 na m50b20.


vexart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. wiem że temat swapu wałkowany wiele razy. Mam e36 było z silnikiem m43b16, Padło na zmianę silnika bo miałem okazję kupić bardzo tanio drugie e36 w tragicznym stanie ale z silnikiem m50b20 które pochodzi z e34. W trakcie zakupu silnik ten nie odpalał, było coś pomieszane w wiązce, Wiem że ten silnik normalnie pracował w tej budzie i normalnie jeździł. Więc nawet nie próbując odpalić wyciągnąłem silnik Cały rozebrany wyczyszczony i włożony do drugiej zdrowej budy e36. Problem mam taki że nie chce odpalić, sterownik silnika jak i wiązka Bosch z E34 wszystko podłączone i nie załącza się pompa paliwa i nie ma iskry. Rozrusznik normalnie bez problemu kręci lecz nie podaje paliwa i iskry brak. Doczytałem że to może EWS za schowkiem,wypiąłem go zwarłem dwa najgrubsze przewody i nadal to samo bez zmian, obciąłem zielony kabel nr 7 w gnieździe łączącym wiązkę silnika z kabiną nic to nie dało. Bezpieczniki wszystkie całe coraz sprawdzam, przekaźniki również. Dodam że w tym e36 w którym siedziało to m50 nie było Ews a w tym już jest.

Proszę o pomoc z czym to może być problem. Chciałbym to odpalić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.