Skocz do zawartości

Zawieszenie 318is


DeGrey21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie odnośnie amortyzatorów i sprężyn do e36. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem ich wymiany i tutaj mam pytanie do szanownego grona na co?

Chciałbym troszkę obniżyć autko i poprawić właściwości jezdne. Na początku pomyślałem żeby wrzucić kompletne zawieszenie od MTS Technik Przód -40, a tył -20. Poczytałem trochę opinii o MTS i zdania są podzielone. Jedni mówią, że szajs,a inni sobie chwalą :) Drugą opcję jaką rozważam to wrzucenie Kompletu amortyzatorów Bilstein B4 i sprężyny Eibach Pro Kit przód -30, a tył- 15. Podobno taka konfiguracja nie będzie zabójcza dla amortyzatorów i wychodzi troszkę drożej, a i być może jakość ciut lepsza. Nie chcę gwintu. Chcę żeby to był daily car o troszkę sportowym zacięciu, bo z przodu koza straszy :) Samochodzik to e36 Coupe 18 is m42b18 obecnie felgi to styling 24 225/45 r 17.

Liczę na jakieś sugestie i pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:

https://www.jdl-performance.com/sklep/zawieszenie-sportowe-ap-sp20-306-bmw-3-e36-09-1990-12-1998-318-is.html


B4 + sprężyny HR -30 miałem i nie polecam tego amorka ze sportowa sprężyną, słabo to jeździło. Lepiej b6 a najlepiej B8. B4 + seryjna sprężyna jak najbardziej polecam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:

https://www.jdl-performance.com/sklep/zawieszenie-sportowe-ap-sp20-306-bmw-3-e36-09-1990-12-1998-318-is.html


B4 + sprężyny HR -30 miałem i nie polecam tego amorka ze sportowa sprężyną, słabo to jeździło. Lepiej b6 a najlepiej B8. B4 + seryjna sprężyna jak najbardziej polecam. Pozdrawiam.

 

Cześć!

Sprawdziłem ofertę i wydaje się w porządku. Cenowo wychodzi podobnie jak bilstein b4 plus springi od eibach, a i pewnie komfort użytkowania lepszy. Jednak w sieci dosyć mało opinii znalazłem na temat tych kitów. Ludzie piszą, że współpracują oni z KW. Słyszałeś może coś na temat tych Ap?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to średnia półka, poczytaj opinie niekoniecznie użytkowników BMW, trochę tego jest. Ewentualnie jeszcze poszukaj odpowiednika amortyzatorów m-technic i wtedy eibach, ale bym wolał chyba kupić cały zestaw. Najlepiej eibach B12. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to średnia półka, poczytaj opinie niekoniecznie użytkowników BMW, trochę tego jest. Ewentualnie jeszcze poszukaj odpowiednika amortyzatorów m-technic i wtedy eibach, ale bym wolał chyba kupić cały zestaw. Najlepiej eibach B12. :D

 

Dzięki wielkie za pomoc i chyba wleci ten kit od Ap, bo eibach przekracza moje możliwości finansowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.