Skocz do zawartości

BMW E28 Nie Odpala


Mareczeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam swój nowy nabytek i jest to moje pierwsze BMW

 

Niestety nie mogę go odpalić. Poprzedni właściciel mówił, że ono jeździło tylko stało 4 miesiące i doopa ;/

 

Po krótce

Paliwo do listwy wtryskowej dochodzi (ale nie wiem pod jakim ciśnieniem)

Świece dają iskrę

Po psikaniu dyzodorantem w dolot nie odpalał. Czasami pyrkał ale zapłonu nie było.

 

Moje pytanie brzmi

czy aparat zapłonowy i kąt wyprzedenia zapłony jest niewłaściwy?

Dodam, że jak zdjąłem kopułkę cewki (to z 5 ramionami) to palec zapłony miał luz ok 1,5 cm w każdą stronę (czy to normalne w tych samochodach)?

 

i drugie pytanie,

Jak ustawić zapłon? W sensie jaka jest kolejność na świecach czy jest to 1-3-4-2 odwrotnie od wskazówek zegara licząc od pierwszego "cylindra"?

 

P.S

Chętnie przytulę SAM NAPRAWIAM BMW E28

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem aparat zapłonowy (cały) na nowy i odpalił, tylko gasł po kilku sekundach, dosłownie. Więc kąt wyprzedzenia zapłonu 3ba ustawić. Dzięki za informację i pomoc!

 

Teraz zamontuję nową pompę bo być może za małe ciśnienie daje.

 

P.S

Dzięki wielkie za info z pompami z allegro. Oczywiście nie chciałem brać tych tanich szitów za 60 zł tylko liczę na troszku droższe (150zł +) ale skoro nawet one są do kitu to szarpnę się na oryginalną.

Tak, to jest silnik M10 na wtrysku 105 km.

 

 

A właśnie, kochani ostatnie pytanie bo nie bardzo mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

Czy ten silnik 1.8i jest na wtrysku mechanicznym czy elektronicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.