Skocz do zawartości

Kupno E28


marecki_e28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Zastanawiam się nad kupnem youngtimera. Mam okazję kupić BMW 520 E28.

Auto z roku chyba 1981 (nie pamiętam), z klimą, el.szyby, szyberdach, LPG, przebieh coś koło 270 tys. km.

W środku auto niezniszczone, super, użytkowane przez kobietę.

Karoseria natomiast posiada z każdej strony rysy i wgniecenia (kobieta :)), także blacharka i nowy lakier by sie przydał.

Silnik: instalacja LPG (do usunięcia dla mnie) suchy, nie kopci, oleju niby nie bierze. Zrobiłem jazdę próbną, autko bardzo mułowate coś (jechałem tylko na LPG). Coś tam dzwoniło/stukało w zawieszeniu.

Podwozie: niby nie pognite, znalazłem jedną dziurę na wylot w nadkolu/komorze silnika.

Pytanie czy warto takie auto kupić za 5 tys. zł? Czy dostanę części do ew. remontu silnik oraz typu plastiki, dokładki zderzaka, halogen itp itd. Głownie tego brakuje + nowy lakier...

Części niby wymieniane na bieżąco (nowy ukł. wydechowy), olej 5W40 albo 10W40 wlany.

Czy warto ? Na co zwrócić jeszcze uwagę, co z tym mułowatym silnikiem?

Z góry dziękuję za sugestie i odpowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez marecki_e28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Tak naprawdę sam sobie odpowiedz czy warto. Generalnie warto kupić auto, w którym według Ciebie jest jak najmniej do porobienia. Reasumując lepiej przeznaczyć na kupno tego typu auta więcej pieniedzy niż kupić coś co pochłonie sporo wiecej środków finansowych niż w rezultacie to pierwsze. Jesli w aucie jest LPG to szykuj na remont silnika około 4-5 tyś zł, do tego blacharka i lakier to następne 7-12 tyś zł.Nie wspominam o zawieszeniu i drobiazgów typu spinki, zaślepki, śrubki, uszczelki itd...

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.