Skocz do zawartości

E24 z jakim silnikiem szukać?


Majster55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od lat chodzi mi po głowie E24. Teraz jeżdżę E34 M20B20. Podpowiedzcie Koledzy jaki silnik najlepiej wybrać? Myślałem o 3,5 CSi, bo w sumie najpopularniejszy, ale nie wiem jak inne. Chodzi mi o wersję Cs/2 (z tego co wiem to od '82). Jakie są różnice między silnikami (oprócz osiągów), który z nich jest najbardziej trwały i najmniej problemowy w użytkowaniu. Skrzynia manualna - tak to sobie wymarzyłem ;) Z góry dziękuję za zainteresowanie i wszelkie podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, sugerujesz się tym, że mam E34? :) Oczywiście nie stać mnie na egzemplarze za ponad 200 koła, ale w granica 40-50 tys. można trafić całkiem fajne egzemplarze... Nie chodzi mi w tej chwili o cenę, nie szukam na już, tyko powoli się rozglądam. Pytam bardziej czego szukać, żeby później nie czuć niedosytu czy narzekać i nie zaczynać zabawy od nowa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że im bardziej zadbany tym droższy. Ale pytam o silniki - sporo jest ofert 628 CSi, akurat o tym silniku nie wiem zbyt wiele, nie miałem z nim do czynienia. Ktoś się podzieli opinią?

 

Ale czym tu się dzielić?

Silniki tamtych czasów są wręcz bezawaryjne, jeśli silnik nie był nigdy zagotowany czy nie jeździł bez oleju to obaw przed użytkowaniem mieć nie powinieneś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Miałem 628,635,i M635.

628,skrzynia auto fajnie jedzie,jednak czuć różnicę między 3.5

Do spokojnej,normalnej jazdy jak najbardziej,jeśli chcesz od czasu do czasu trochę powariować,raczej odpuść. Spalanie podobne jak w 3.5 Różnica marginalna.


635, fajny,jedzie,chce jechać,pięknie brzmi,fajna kultura (w 628 też) Można już powariować,i to całkiem nieźle. Spalanie,zależne od nogi. Zmieścisz się w 10,baaaardzo spokojna jazda,ale i zrobisz spokojnie 16 :) mnie średnio wychodziło ok 12-14 l Olbrzymia dostępność części. Polecam manuala,a najlepiej poszukać i zmienić szkrynkę z ,,jedynką do tyłu,, co prawda biegi krótsze ,ale pozwala sporo żwawiej startować,a przynajmniej masz takie odczucie :) Jak do normalnej jazdy,to automat lub zwykła 5 tka


M635,to jest inny wymiar jazdy :):) Miałem w życiu sporo aut,różne,duże,małe,sportowe,i trupy,mocne i słabe ale.......Nie spotkałem do tej pory samochodu który tak jedzie,i daje taką frajdę z tej jazdy,a przy okazji wygląda jak miłion papiera. Owszem nie można starej m6 porównywać z osiągami ze współczesnymi M,i chyba nie nie bardzo to ma sens. Zakochałem się w tym aucie.Spalanie,spokojna jazda ok12l, a później w górę :)



Powodzenia w szukaniu,to cudne auta,trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.