Skocz do zawartości

[F20] Retrofit doposażenie licznika 6WA Black LCI. problem ?


zerD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pomocnych :) Żona posiada F20 pre lci z 2012 z fabrycznie rozszerzonym licznikiem kombi 6WA. Mi się zamarzył w jej aucie :) licznik black z wersji LCI oczywiście również 6WA.


Licznik jak wiele innych w przeszłości (E90, F30, F10) został wyczyszczony i przygotowany do montażu oraz kodowania. Tu właśnie pojawia się mój problem !


W moim aucie jest kombi a ten lci to kombi2 który był montowany dopiero od 0717. Teoretycznie po zmianie zeitkriterium powinienem zobaczyć kombi2 ale tak nie jest. Ani esys ani ista nie widzi nowego licznika, brak komunikacji. Licznik przygotowany właściwie bo zaciąga mój przebieg i nie ma kropki.


UWAGI: ten nowy czysty licznik próbowałem zainstalować w F45 2017 u znajomego i sytuacja ta sama - brak komunikacji. Próbowałem swój niegrzebany licznik zainstalować w jego F45 i to samo - brak komunikacji. Próbowałem jego niegrzebany licznik zamontować u siebie w F20 i to samo - brak komunikacji


Takie doposażenia robię hobbystycznie w swoich autach i nie robię tego codziennie więc może o czymś zapomniałem ? Spędziłem nad tym naście jak nie dziesiątki godzin i skończyły mi się pomysły...


PS. Pisałem na sasiednim forum jednak żadnych podpowiedzi nie uzyskałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.