Skocz do zawartości

Zmiana numeru VIN w module skrzyni EGS


milan00

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzebuję porady w jaki sposób zmienić numer VIN w sterowniku skrzyni biegów. Została ona zmieniona z całą elektroniką z innego samochodu, po tym jest irytujący trójkącik na zegarach i chciałbym się go pozbyć.

Posiadam winKFP, Tool32, NCS Expert, NCS Dummy - zapewne przy pomocy któregoś z nich będzie się dało to zrobić ale za cholerę nie mogę w sieci znaleźć w jaki sposób.

Byłby ktoś w stanie pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Yt są coprawda poradniki jak to zrobić, gdzie ktoś zmienia sterownik z innego samochodu i za pomocą WinKFP właśnie zmienia tak VIN. Jednak u mnie cały czas wywala jakiś error przy próbie połączenia się ze jakimkolwiek sterownikiem i brakuje mi SP-Daten chyba do aktualizacji WinKFP. Zresztą wszystkie poradniki jakie są dostępne są na jednym z tych programów które wymieniłem i ani razu jak do tej pory nie spotkałem się z innym, więc czemu miałoby się nie dać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy takich operacjach należy podać model bmw i rocznik , sa różne skrzynie i metody dopisywania

ale skoro skrzynia działa więc jest to skrzynia serii E ,na pewno nie E70 i E71 lub E84 lci z 8hp ponieważ te skrzynie są chronione kodem ISN i pozostają w trybie P

i nie da się dopisać żadnym programem bmw wymagany jest specjalny interfejs do edycji ISN

do zmiany vin w E6x i e8x i 9x wystarczy programowanie winkfpt po prostu wpisz poprawny vin w trybie comfortmode , potem koduj do serii NCS

potem reset adaptacji

wszystkie skrzynie serii F i G nie da się dopisać bez specjalnego oprogramowania , chronione są kodem ISN powiązanym z ze sterownikiem silnika i kluczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.