Skocz do zawartości

Wymiana pompy abs w e70 i kodowanie


roney

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio padła mi pompa abs w e70. nie podawała płynu na jedno z tylnych kół. Koło zupełnie nie hamowało. Zamówiłem więc używkę jak się później okazało z anglika za 200zł. Regeneracja miałaby kosztować 300zł więc nie było warto. Kupiłem pompę o tych samych numerach ponieważ nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji czy np. te z młodszych aut będą pasować. Wymiana jest prosta ponieważ abs w e70 jest można powiedzieć na wierzchu. Jednak po zmianie okazało się, że wprawdzie wszystko działa ale mam tempomat w milach. Zabrałem się więc za kodowanie. W NCS jednak ku mojemu zdziwieniu nie pokazał mi się na liście sterowników DXC czy DSC. Przeszukałem różne fora i nic, nie wiadomo dlaczego np. inpa czy Dr Gini widzą sterownik DSC a NCS go nie widzi. Na jednym z chińskich forów doczytałem, że w takim przypadku trzeba przeprowadzić kodowanie ale sterownika, który NCS wyświetlany jest jako EHB3. I faktycznie odczytanie tego sterownika i następnie zakodowanie bez zmieniania czegokolwiek poskutkowało. W zamienionym sterowniku dopisany został VIN mojego auta i na tempomacie pojawiły się km/h zamiast mil. Wszystko ładnie działa.


Mam nadzieje, że komuś ten post pomoże w przyszłości, w podobnym przypadku. Nie twierdzę, że nie ma jakiegoś innego sposobu na zaadoptowanie pompy abs z innego auta ale ten jaki podałem sprawdziłem na własnym aucie i działa.


Pozdrawiam.

jak suka nie da to pies nie weźmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.