Skocz do zawartości

PaSoft nie chce zmienić vinu w IKE


sabina2008

Rekomendowane odpowiedzi

e39 2000r


Zmieniłem licznik (wypalone piksele i wyrwane diody z kontrolek abs, dsc i smarowania)

nowy licznik miał ustawiony język włoski. po jego zamontowaniu świeciła się oczywiście kropka przy przebiegu dziennym oraz nie działał BC na wyświetlaczu MID w radiu.


ściągnałem Inpę i PaSoft.

NCSem nie udało się zmienić języka. PaSoftem się udało. Jednak nie mogę zmienić nr vin oraz zwiększyć przebiegu w liczniku na taki jak w EWS i w LCM.

(w LCM mogę zmienić przebieg na mniejszy i zmienić vin. wtedy kropka znika, ale BC na MID nadal nie działa)


Pasoft wykrywa błędy jak w zdjęciu poniżej...


da się coś z tym zrobić..?


AM-JKLVySXckQZWyamdhaE1Ji3Fu4L1UNMcS9Fty7uQxEXUQtpJEPoQv0Jw_t_pxlgihAPP6MpAhsuD7pTDFJpRx4jxee6ZuVmYRB-ia9coJG8ACtcb3boSmzyNhkCXc7WYo7OOfgAoVKmDJyBxESlD9m0yj=w1175-h882-no?authuser=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie kodowałem. właściwie to nie wiedziałem, że trzeba coś kodować. myślałem, ze zmiana vin i przebiegu załatwia sprawę...

w zasadzie nie mam prawie żadnego doświadczenia w tym temacie i dopiero próbuję się czegoś nauczyć..


interfejs do PaSoft mam taki


AM-JKLXvM2fDYLpKV_H7yh1JP3osMAm3A-XYR9-0uUMCETChEhaGXgPgZqcjNX3HheZmMt5lou7JVZqvjsfNIELc5SUD7l0P0ai-VLmhuwh87ObQPHZYnuO1eI5XvcA6oQb6Qd_Nn7IPepdVkNtZ1U4aTAC4=w1047-h793-no?authuser=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NCSem wrzuciłem pusty plik .MAN do licznika i teraz BC na wyświetlaczu MID (na radiu) zaczął funkcjonować.

ale nadal Nie mogę zmienić vinu i przebiegu w liczniku. na razie zmieniłem vin w module LCM, żeby "kropka" mnie nie drażniła.

jakby ktoś miał pomysł jak zmienić przebieg i vin licznika, byłoby super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie każdy licznik (oczywiście do max e46,e53 ) da się zmienić vin i przebieg poprzez złącze obd

część liczników trzeba robić na stole .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.