Skocz do zawartości

Bmwaicoder


VTKSPEED

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

aicoder ma bledy po polsku (łamany ale zawsze ;) to chyba najszybszy program do odczytu i kasowania bledow w f ce

cos jak odczyt bledow w funktional jobs w inpie

jak kodujesz zawsze mozesz zapisac sobie kopie ale aicoder ma ograniczone mozliwosci wzgledem esysa (np nie zrobisz start stop)

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aicoder ma bledy po polsku (łamany ale zawsze ;) to chyba najszybszy program do odczytu i kasowania bledow w f ce

cos jak odczyt bledow w funktional jobs w inpie

jak kodujesz zawsze mozesz zapisac sobie kopie ale aicoder ma ograniczone mozliwosci wzgledem esysa (np nie zrobisz start stop)

Zrobisz start stop.

Wiem bo robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
aicoder ma bledy po polsku (łamany ale zawsze ;) to chyba najszybszy program do odczytu i kasowania bledow w f ce

cos jak odczyt bledow w funktional jobs w inpie

jak kodujesz zawsze mozesz zapisac sobie kopie ale aicoder ma ograniczone mozliwosci wzgledem esysa (np nie zrobisz start stop)

 

Dlaczego niby nie zrobisz?

To, że ma mniejsze możliwości od esysa to wiadomo, gdyż koduje tylko FDL i nie ogarnia FA (program zajmuje 2,5 MB).

Start/stop do najzwyklejsze kodowanie FDL więc zarówno aicoder jak i bimmercode to ogrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodujesz memory , tylko co to za kodowanie start stop jak przerzucisz na tryb na comfort i znow aktywny SS

O tym mówie..

To u mnie coś jest nie tak. Podczas konwersji z USA na Eu wyłączono mi zupełnie SS. Czy ba Eco, czy na comfort nie działa. Chciałem to zmienić właśnie bnwaicoderem chcąc go aktywować i ustawić opcję ostatniego zapamiętania ale bezskutecznie. Pomimo odpowiednich ustawień SS w ogóle nie działa. Pomimo spełnienia wszystkich warunków zewnętrznych typu naładowany aku itp. system jest nieaktywny. Widać Bmwaicoder nie jest stanie tego ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


1) Czy można programem Bmwaicoder (ver 4.6) odczytać (odczytywać) temperaturę oleju w skrzyni, jeżeli tak, to gdzie jest ta informacja (moduł, ścieżka, etc.) ? Auto serii F (X5 f15, skrzynia ZF 8hp).

2) Pytanie bardziej ogólne - skąd symbole sterowników ECU - nie są to intuicyjne nazwy :) (akronimy od niemieckich słów?)

3) Pytanie jeszcze bardziej ogólne - dlaczego ista, inpa 'ważą' kilkanaście GB ? Strasznie duże programy w porównaniu np. do Vcds, czy tegoż Bmwaicoder.


pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Witam.


1) Czy można programem Bmwaicoder (ver 4.6) odczytać (odczytywać) temperaturę oleju w skrzyni, jeżeli tak, to gdzie jest ta informacja (moduł, ścieżka, etc.) ? Auto serii F (X5 f15, skrzynia ZF 8hp).

2) Pytanie bardziej ogólne - skąd symbole sterowników ECU - nie są to intuicyjne nazwy :) (akronimy od niemieckich słów?)

3) Pytanie jeszcze bardziej ogólne - dlaczego ista, inpa 'ważą' kilkanaście GB ? Strasznie duże programy w porównaniu np. do Vcds, czy tegoż Bmwaicoder.

Nie odczytasz oleju w skrzyni.

To Chińczyk stąd nazwy ECU takie jakieś

Bmwaicoder służy do prostych tematów ewentualnie odczytania błędów i ich wykasowania stąd niska "waga "


pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,


mam problem: BMW F10 528ix 2011r. Podczas odczytywania danych przez bmwaicoder z HU_CIC wyskakuje mi informacja:

"Data integrity checking..."

"Data validation fails, do not write to..."


Ostatnim razem jak robiłem odczyt było wszystko ok, a teraz nie mogę połączyć się z tym modułem.

Ma ktoś pomysł co może być przyczyną i ewentualnie jak to naprawić, jak połączyć się z tym modułem?

Z pozostałymi modułami łączy się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.