Skocz do zawartości

Pierwsze moje BMW - prośba o pomoc w diagnostyce.


zibolek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Nie dalej jak miesiąc temu sprawiliśmy sobie z żoną pierwsze w życiu BMW. Jest to F31 z 2013 roku, 318d 143KM.

Jako, że kiedyś sam się już bawiłem w kasowanie błędów itp. głównie dla sowich aut z grupy VAG, coś tam w temacie kumam, nie mniej proszę Was o pomoc w temacie BMW...


Otóż, dowiedziałem się już, że by bawić się z F31 muszę mieć kabel z RJ45 - mam, zakupiłem.

Wiem też, że soft, który się do tego nadaje to INPA i ISTA P.


I teraz trochę mnie przymuliło, bo tematów bez liku i nie wiem który właściwy, a chciałbym zrobić poniższe zmiany:


1. Zmiana interwału olejowego na 12000km/12 miesięcy

2. Aktualizacja sterowników do najnowszej wersji 20-11 - sprawdzić które są aktualne, a które zaktualizować ?

3. pamięć start/stop - wyłączyć ten badziew

4. aktualizacja mapy nawigacji do najnowszej dostępnej wersji czyli 2021-1

5. włączyć stream audio przez bluetooth - ale to chyba nie da rady - mam małą navi, bez modułu w bagażniku...


Czy znalazłaby się przyjazna osoba i poprowadziła trochę za rączkę ? Stawiam browara !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Akurat żadnej z wyżej wymienionych rzeczy nie zrobisz programami, o których piszesz.

Do kodowania potrzebny jest esys lub aicoder.

Aktualizację sterowników to zleć komuś kto się na tym zna i ma odpowiedni sprzęt (icom i odpowiedni zasilacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat żadnej z wyżej wymienionych rzeczy nie zrobisz programami, o których piszesz.

Do kodowania potrzebny jest esys lub aicoder.

Aktualizację sterowników to zleć komuś kto się na tym zna i ma odpowiedni sprzęt (icom i odpowiedni zasilacz).

 

Dziękuję Ci za informację. Jak widać dużo jeszcze przede mną :)

Przeszukuję zatem dalej forum w poszukiwaniu instrukcji dla esys i aicoder. :beer: dla Ciebie ! :handshake:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.