Skocz do zawartości

E90 N52 kodowanie EU2


jozef05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Ze względu na martwe katalizatory chciałem wyłączyć diagnostykę sond lambda za katalizatorami (błędy sond oraz check engine), obecnie nie mam funduszy na nowe wkłady.

Z znalezionych przeze mnie informacji wynika, że muszę przejść z normy spalin eu4 na eu2.

W modelach e46 lub e39 należy wgrać inny plik *.0da. Listę numerów konkretnego pliku można znaleźć na stronie http://bmwfans.info/parts-catalog. Niestety dla modelu e90 nie ma tam takich informacji.

W konfiguracji DME wgrywanej NCS'em znalazłem zmienną, która powinna definiować obecność katalizatorów "KATENTFALLCODIERUNG". Niestety po wgraniu zmienionego pliku i ponownym odczytaniu go, parametr nie zmienia się, wartość pozostaje na 0 (wert_00).

Myślałem, że problem tkwi w tym, że nie dodałem kodu normy eu2 do FA i moduł CAS blokuje w jakiś sposób wgranie zmienionego parametru do DME, lecz po dodaniu kodu eu2 (S168A) do FA sytuacja powtórzyła się. Do FA dodałem również kody mówiące o braku katalizatora (S199A i S200A) jednak to również nie pomogło.


Moje pytanie brzmi:

Czy należy wgrać odpowiedni plik *.0da i posiada ktoś informacje jaki plik *.0da należy wgrać do DME, czy może jednak trzeba odpowiednio zakodować jeszcze jakiś moduł w samochodzie i o nim nie wiem, czy może jednak gdzieś indziej popełniam błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

do e90 nie znajdziesz takiej normy EURO2,

kodowanie nic nie zmieni w sterowniku silnika N52 , jest nie wiele opcji kodowalnych ,

tylko wgranie nowego oprogramowania, coś zmieni a do e90 nie ma normy EURO2

poszukaj tunera i usuń katalizatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, nie ma Euro 2 dla e90.

Czyli pozostaje odczyt "softu" urządzeniem typu Kess i w WinOLS'ie wycięcie części kodu odpowiedzialnej za drugie sondy lambda.

Jak dla mnie pozostaje pytanie co zmienia w pliku kodującym wpis "KATENTFALLCODIERUNG" i dla czego jego wartość jest niemożliwa do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.