Skocz do zawartości

Zmiana VIN w module świateł


Adi3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam xenon dinamic. Póki co nie działa i zauważyłem że w lewym module skrętu xenon jest inny win. Ktoś podpowie jak zmienić go na właściwy?

Czym łatwiej i bezpieczniej tool 32 czy winkfp? I jak to dokładnie zrobić. Jakieś tam podstawy kodowania już znam więc wystarczy opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję reanimować skrętny xenon.

Mruga mi ta zielona lampka przy wyłączniku świateł w pozycji auto.


Sprawdziłem, błędów nie ma żadnych w module Ahl i lm2

Programem Dis można ręcznie sterować skręcaniem świateł. Prawy reflektor działa ładnie wszystko skręca w każdą stronę a w lewej przy próbie skrętu na boki wyskuje błąd w programie i nic się nie rusza. (poziomowanie działa)


Odpalając inpe zobaczyłem że w lewej lampie jest inny VIN przypisany, więc obstawiam że trzeba tam zmienić na prawidłowy VIN i wtedy potraktować moduł ahl pustym plikiem man żeby to zabanglało.

https://ibb.co/tQdxWjq


Chyba że jest jakaś inna metoda na to.

Edytowane przez Adi3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal NCSExpert i dokoduj LSMC i RSMC lub 2LSMC i 2RSMC.

 

Muszę oba czy wystarczy tylko lewe?

Dłużej zajęło Ci pisanie tego postu niż kodowanie drugiego modułu ;)

 

Wolę widzieć co mam zrobić niż coś sknocić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mała aktualizacja

Kupiłem nowy moduł do skrętu lewej lampy, jakis tam zamiennik z allegro za 200zl, na naklejce jest napis że niby jest to 2smc. W prawej lampie mam stary smc.


Po zainstalowaniu tego zamiennika zielona dioda przestała mrugać i xenon skrętny działał. W sumie to tak słabo bo o ile prawa lampa ładnie skręcała to lewa pracuje tylko góra dół. (podczas jazdy nie skręca i programem dis też nie daje się jej ruszyć na boki)


Postanowiłem ten nowy moduł potraktować pustym plikiem mam i teraz zielona lampka znowu mruga i prawy xenon ponownie nie skręca.


Pytanie brzmi, czy żeby ten nowy moduł działal to trzeba dokodowac tylko 2lsmc? (mam lsmc i rsmc) ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koduj oba moduły razem w jednej sesji ncsexper do serii profilem expertmodus

 

Czyli muszę najpierw szczytac LSMC i później zakodować a następnie skasować cały folder work i wrzucić tam pusty plik man, szczytac RSMC i zakodować? Dobra kolejność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiec zapraszam do lektury czytania tematów w diagnozie komputerowej , ale kto pyta ten nie błądzi

expertmodus naturalnie koduje z FA , nie z powodu błędu pustego man jak byś używał innego profilu np revtors ncs expert profile ,

chociaż efekt końcowy podobny ,

przy expertmodus nie mają znaczenia pliki w work

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.