Skocz do zawartości

Czy Bmw x5 F15 zlapie jakies kody po wymontowaniu modulu BDC


xxxprzemo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Bmw x5 F15 zlapie jakies kody po wymontowaniu modulu BDC


Chlopaki, potrzebuje Waszej opinii na temat tego czy BMW x5 F15 zlapie jakies kody po wymontowaniu modulu BDC?

W jaki sposob zrobic to bezbolesnie i bez konsekwencji? Czy mozna spodziewac sie jakichs pozniej kodow lub ewentualnie rozkodowania czegos po ponownym podlaczeniu BDC?

Potrzebny jest dodatkowy kluczyk do auta i chce zawiezc BDC chlopakom zeby ogarneli temat. Niemniej mam pewne obawy zwiazane z tym, ze auto jest

nafaszerowane elektronika.

Plan mam taki - pierw odlaczyc akumualatory (sa dwa, podstawowy - glowny oraz dodatkowy ktory wystepuje wtedy kiedy jest podgrzewanie tylnej kanapy).

Po odlaczeniu akumulatorow powstaje pierwszy problem czyli zamkniecie klapy bagaznika? Rozwiazaniem moze byc podlaczenie zewnetrznego zasilania podlaczonego

do terminali pod maska (mam prostownik CTEK 10A - powinien ogarnac temat?)

Pozniej odlaczam prostownik i wymontowuje komputer BDC.

Czy moze wydarzyc sie cos nieprzewidzianego i czego unikac ? Wole pierw zapytac niz pozniej zastanawiac sie jak wybrnac z sytuacji kryzysowej :)


I jeszcze pytanie czy bedzie mozliwosc zeby zaryglowac drzwi po odlaczeniu akumulatorow i wymontowaniu modulu BDC? Zamki w X5 sa z dociaganiem drzwi.


Napewno ktos z Was ogarnial taki temat niejednokrotnie i spokojnie moze cos wiecej powiedziec na ten temat.

Od razu uprzedze pytania... nie ma w tym momencie mozliwosci podjechac autem do chlopakow co ogarniaja kluczyki.

Sa tylko 2 opcje dorobienia dodatkowego kluczyka na ten moment, pierwsza zostala opisana powyzej a druga to tylko kluczyk z ASO za zupelnie inna kase (m-pakietowy wraz z keyless go)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W zasadzie to nic nie musisz robić, po odblokowaniu BDC kodowanie jest przywracanie , dla bezpieczeństwa odczytaj NCD BDC_body ESYS jak masz jakieś indywidualne ustawienia , zapisz

FA wyposażenia i SVT jakby co na przyszłość , innych kodów nie odczytasz jak nie masz programatora kluczy ISN silnika, ISN EGS, ISN BDC i kody indywidualnych kluczy potrzebnych do wymiany BDC

w zasadzie ten który robi klucze do BDC powinien mieć wiedzę na tyle aby cię o wszystkim poinformować co masz zrobić wcześniej

odłącz akumulator bez żadnego prostownika, nic się nie stanie, samochód się zresetuje ale potem zrobisz adaptacje i normalizacje

klucz zostanie dopisany całkowicie wtedy jak podłączysz BDC do samochodu i odpalisz silnik z przyłożenia do kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nic nie musisz robić, po odblokowaniu BDC kodowanie jest przywracanie , dla bezpieczeństwa odczytaj NCD BDC_body ESYS jak masz jakieś indywidualne ustawienia , zapisz

FA wyposażenia i SVT jakby co na przyszłość , innych kodów nie odczytasz jak nie masz programatora kluczy ISN silnika, ISN EGS, ISN BDC i kody indywidualnych kluczy potrzebnych do wymiany BDC

w zasadzie ten który robi klucze do BDC powinien mieć wiedzę na tyle aby cię o wszystkim poinformować co masz zrobić wcześniej

odłącz akumulator bez żadnego prostownika, nic się nie stanie, samochód się zresetuje ale potem zrobisz adaptacje i normalizacje

klucz zostanie dopisany całkowicie wtedy jak podłączysz BDC do samochodu i odpalisz silnik z przyłożenia do kierownicy

 

Dzieki Din76 :)

Powiedz mi co masz na mysli przez indywidualne ustawienia? Np wszystko to co kodowalem np bimmercoderem? Czyli kiedy co ma sie wlaczac etc? Czy takie rzeczy moga sie zzerowac do ustawien fabrycznych (domyslnych przez bmw)


Co do odlaczenia akumulatora to jest ten problem ze x5 jest elektryczna klapa wiec jak odlacze akumulatory to jak ja zamknac? Awaryjnie na sile? Ale to tez nie rozwiazanie bo jak ja pozniej otworzyc bez pradu ? Tez na sile? Nie uszkodzi to silownikow klapy bagaznika?


Po ponownym podlaczeniu akumulatora to czego adaptacje i normalizacje musze wykonać? Akumulatora czy czegoś innego ? (Nigdy nie robilem dlatego pytam :) ) czy jakies powazniejsze adaptacje?


Osoba ktora podjela sie dorobienia kluczyka poinfornowala mnie tylko tyle ze dla bezpieczenstwa przed odlczeniem modulu BDC lepiej odlaczyc akumulator. Nad konsekwencjami tego sam zaczalem myslec na spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.