Skocz do zawartości

program z danymi warości czujników i ciśnień


MikeBida

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mójpierwszy post i nie wiem czy dobrze go umieściłem - jak coś to mnie poprawcie

poszukuję programu z danymi jakie wartości powinne być prawidłowe w odczytach czujników, ciśnień itp

Mam pewien problem po kilku nprawach i zanim zacznę pisać poematy to sam bym sprawdził kilka rzeczy.

Dziękuję za jakiś link do dyskusji lub nazwę programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Myślę, że prościej będzie jak sprecyzujesz o jakim aucie i silniku rozmawiamy.

Z programem, gdzie byłyby wszystkie dane(typu prawidłowe ciśnienie paliwa, ciśnienie doładowania itd) nie spotkałem się.

Niektóre parametry sterownik podaje programom jako zadane i odczytane, ale niewiele tego jest.


Jak już pisałem w innym temacie. ISTA wykonując test, podaje często dane porównawcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Dane samochodu w opisie profilu - wydawalo mi się, że to wystarczy ale pewnie ludzie pytają o różne silniii i modele.

Bmw e60 530xd 2007r.. A może masz wiedze jakie wartości powinny być dla :

Ciśnienie pompy paliwa

Ciśnienie w listwie wtryskowej

Temp powietrza dolotowego

Cisnienie doładowania

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziękuję za odpowiedź.

Dane samochodu w opisie profilu - wydawalo mi się, że to wystarczy ale pewnie ludzie pytają o różne silniii i modele.

Bmw e60 530xd 2007r.. A może masz wiedze jakie wartości powinny być dla :

Ciśnienie pompy paliwa

Ciśnienie w listwie wtryskowej

Temp powietrza dolotowego

Cisnienie doładowania

??

Nieraz ludzie w profilu mają jedno auto, a o inne pytają ;)


Co do parametrów:

Ciśnienie pompy paliwa w baku - minimum 3 bary, ale jest to pompa sterowana przez EKPM, więc niższego ciśnienia nie można traktować jako złą wartość. Chyba, że wysterujesz pompę na 100% i nadal będzie mało, to co innego.


Common rail na rozruch potrzebuje bodaj 180 bar. Podczas pracy na biegu jałowym mamy zakres 280-350bar. Ten parametr można porównać z wartością zadaną

Temperatura powietrza dolotowego. Tego nie da się jednoznacznie określić, nawet 100*C potrafi być prawidłowe, kwestia warunków pomiaru. Najlepiej porównać temperatury po nocy czy są zbliżone


Ciśnienie doładowania można porównać z wartościami zadanymi. Np. w Inpie jest taka możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp.

właściwie dop posprawdzalem niektore parametry i martwi mnie jedno

w zbiorniku lewym mam 2L a w prawym 23L - pompa prawa była zmieniana na nową. Mozliwe jakies zle podłączenie?? Czy wartosci powinny byc porównywalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.