Skocz do zawartości

BMW X3 ISTA BLEDY


Saganeiro

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien Dobry,


wczoraj zakupiłem dla tatusia BMW X3 e83 2005r 2.0D 150km. Po podlączeniu do komputera ukazało się 8 błędów. Prosze o pomoc z namierzeniu problemów:


1. 00000F GM: Anti-trap protection for power window unit, rear, driver's side

2. 000020 IHKA: AUC heating

3. 000022 LZS2: Headl.v.a.c., front load sens, sh.circ. to earth

4. 0000BE KOMBI: Data-filing difference to central light module

5. 004212 glow plug cylinder 1, activation

6. 004222 glow plug cylinder 2, activation

7. 004232 glow plug cylinder 3, activation

8. 004242 glow plug cylinder 4, activation


Moje odpowiedzi:

1. Błąd związany z zamykaniem/otwieraniem okna - u mnie się zgadza bo to okno się nie otwiera (sprzedawca mnie o tym poinformował)

2. Uszkodzony czujnik "smrodu"

3. Tutaj nie wiem, znalazlem informacje ze to czujnik poziomowania świateł ksenonowych?

4. Tutaj nie wiem, potrzebna pomoc

5. Świece żarowe/sterownik świec

6.Świece żarowe/sterownik świec

7.Świece żarowe/sterownik świec

8.Świece żarowe/sterownik świec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Blokada przeciw ściskaniu , może trzeba tylko inicjalizacje zrobić , obniż szybą do końca tylko bez przytrzymywania przycisku

i włóż jakiś ręcznik między szybę i użyj automatycznego zamykania

powinna dość do przeszkody i cofnąć się , wtedy blokada aktywna , i wszystko ok ,

2, AUC jak napisałeś wymień czajnik i wszystko ok , ale ten czujnik jest zbędny do pracy Klimy

3. Za krótka wykładnia ale w module świateł zwarcie do masy na którymś elemencie , lepszy komputer diagnostyczny potrzebny

4. Różnice składowe danych między zegarami a sterownikiem świateł , pewnie inny przebieg

5. Wszystkie świece ale najczęściej to sterownik świec żarowych , padają niestety , sprawdź świece multimetrem wartości do 0.7 ohm dobra świeca, jak wartości kilkanaście ohm lun kilohm to świeca

do wymiany , można badać przez wtyczkę od sterownika .


W sumie przy tym roczniku nie ma na co narzekać, jak mechanicznie ok , e83 mało skomplikowany elektronicznie, więc dużo nie ma problemów trudnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Din76 za info. Aktualnie zbieram graty i zabieram się za wymiane. W sprawach moto jestem pedantem dlatego też będe chciał pozbyć sie wszystkich błędów.


Co do błędu 4. 0000BE KOMBI: Data-filing difference to central light module co trzeba zrobić? Rozumiem że są różne dane w sterownikach (aż jestem ciekaw przebiego! :))


Jakiego oprogramowania potrzebuje? Czy ISTA INPA da sobie z tym rade? Czy potrzebuje czego innego do kodowania jak np PASOFT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.