Skocz do zawartości

Jaki interfejs do G02/G01


salvado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jestem tutaj nowy i jeżeli chodzi o markę BMW jestem totalnym laikiem. Jeżeli chodzi o wiedzę z zakresu elektroniki samochodowej to akurat w tym zakresie nie jestem zielony, Mam wiedzę i praktykę z programowania, serwisu modułów , obróbki map. Wracam do mojego pytania, trochę chcę pogrzebać w swojej furze, dołożyć np jakieś dodatkowe zabezpieczenie itp. Czy np. ICOM z softem od My friendów zadziała autonomicznie w jakimś małym zakresie, odczyt kasowanie DTC, zmiana konfiguracji on off jakiejś funkcji? Strasznie mnie wkurza np system start stop, który jest ustawiony domyślnie na włączony. Zazwyczaj serwisówki programują pass through , albo rzadają zezwolenia online na dostęp do sterownika. Jak to się ma do ICOM next lub może polecicie jakiś inny fejs, którym będę miał możliwość zmian konfiguracyjnych, podstawowych adaptacji itp. Nie zamierzam wgryzać się w markę więc nie będę sie uzbrajał w sprzet, potrzebuję typowo do domowego użytku. Za wszystkie sugestie będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Enet w zupełności wystarczy,nie potrzebujesz icoma.

Dzięki za odpowiedź. Zainwestowałem w ICOM , I dobrze chyba bo nawet by mi do głowy nie przyszło że mam usterkę. Fotel pasażera przerwa w obwodzie ogrzewania. Po świętach chyba się umowie na serwis. Może ktoś podpowiedzieć jaka apka do Enetu, taka żeby tylko odczytać DTC na szybko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie rozumiesz czym jest enet dla f-serii g-SERII , chociaż to zwykły kabel lan do ethernet z wtyczką obd2 z jednej strony w środku 1 rezystor i tyle

w f-serii interfejs diagnostyczny znajduje się w samochodzie a samochód łączy się na takiej samej zasadzie jak dwa komputery po interfejse ethernet

to że jest prosty z jego wielka zaleta W ZASADZIE CHODZI ZE WSZYSTKIM CO OFERUJE BMW :D

ale jak w g-serii podłączysz icom i zrobisz diagnostykę i zaraz chcesz przejść do ENET to napotkasz problem , nie bedzie wykrywane ip samochodu,

trzeba czekać do całkowitego uśpienia samochodu aby się znowu z enet połączyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedź. To czy wtyka z ENET zawiera rezystor, oparta jest na ARM, PIC czy w środku jest kłębek drutu to mało istotne. Komunikacja jest po lanie

nie po canie stąd wynika sposób połączenia. Jednak wrócę do pytania, jaką apką można odczytać DTC za pomocą Enet wifi oraz smartfon. Tylko DTC, nie adaptacje, kodowanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Dziękuję za odpowiedź. To czy wtyka z ENET zawiera rezystor, oparta jest na ARM, PIC czy w środku jest kłębek drutu to mało istotne. Komunikacja jest po lanie

nie po canie stąd wynika sposób połączenia. Jednak wrócę do pytania, jaką apką można odczytać DTC za pomocą Enet wifi oraz smartfon. Tylko DTC, nie adaptacje, kodowanie itp.

a gdzie masz w smartfonie kartę sieciową ethernet aby podłączyć enet , można na emulacji ale nie wiem czy jest jakiś program do obsługi

ENET jest do pakietu INPA ( chociaż z g-serią tylko tool32

i ista+ ale to pakiet na laptopa w sumie ok 350GB , można odciąc programowanie ale i tak jest teraz ponad 70GB

DTC to tylko programy z elm327 wifi ale to połączenie can (alternatywna sieć do diagnostyki DCAN) kasować błędy będzie i czytać jest pełno apek na androida

Enet nic nie zawiera oprócz rezystora który zasilając pin 8 uruchamia port internetowy w sterowniku ZGW/FWM/BDC i wystarczy zwykły kabel LAN do podłączenia z komputerem ,

to sterownik BDC zawiera interfejs , a do DCAN potrzebny zewnętrzny interfejs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.