Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc z doborem programu


Nowy z problemami

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Żeby nie zakładać nowego wątku mam pytanie: jaki byłby najlepszy pakiet oprogramowania/ osprzętu do diagnostyki i kodowania E38 740i rocznik 1995?

Spokojnie inpa i kabel usb-obd powinny dać sobie radę.

Z ew. EDC może być kłopot, ten potrzebuje linii L, a to możliwe jest tylko na starym interfejsie ADS oraz starej inpie. No i potrzebny jest laptop z fizycznym portem COM.


Poza EDC(i sterownikiem silnika w V12) diagnozę zrobisz inpą i istą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cursor dzięki za info. A jaką wersję INPY byś polecił (starą)?

Do kabla usb najnowszą. Link serwera mega ostatnio nawet komuś podsyłałem w innym temacie


Do kabla RS232(COM) - ADS, potrzebny jest ediabas 6.4.x, nie pamiętam dokładnie który, bo dawno już tego nie używałem. Ostatni raz jak DIS używałem na zwykłym kablu. Aktualnie nawet jak używam DIS, to albo ICOM, albo stara "żółta głowica"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cursor dzięki za info. A jaką wersję INPY byś polecił (starą)?

Do kabla usb najnowszą. Link serwera mega ostatnio nawet komuś podsyłałem w innym temacie


Do kabla RS232(COM) - ADS, potrzebny jest ediabas 6.4.x, nie pamiętam dokładnie który, bo dawno już tego nie używałem. Ostatni raz jak DIS używałem na zwykłym kablu. Aktualnie nawet jak używam DIS, to albo ICOM, albo stara "żółta głowica"

 

https://mega.nz/folder/5kICxYRZ#Xb1Z0kglcnzRMOc0aOdrng/folder/4wJnQKQR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety katalog z tego linka jest pusty. Ktoś usunął pliki. Ale znalazłem już INPE i biorę się za instalację, a potem za kodowanie. Zobaczymy jak mi pójdzie. Dzięki za wsparcie


P.S. Znalazłem gotowca, czyli pakiet INPA + VMware workstation do stworzenia wirtualnej maszyny WinXP. Sam używam Win7 i wiem, że NCS expert spod niego nie pójdzie. Nie wiem tylko gdzie wypakować SP Daten do mojej E38, ale poszperam i się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety katalog z tego linka jest pusty. Ktoś usunął pliki. Ale znalazłem już INPE i biorę się za instalację, a potem za kodowanie. Zobaczymy jak mi pójdzie. Dzięki za wsparcie


P.S. Znalazłem gotowca, czyli pakiet INPA + VMware workstation do stworzenia wirtualnej maszyny WinXP. Sam używam Win7 i wiem, że NCS expert spod niego nie pójdzie. Nie wiem tylko gdzie wypakować SP Daten do mojej E38, ale poszperam i się dowiem.

Co to za brednie.

NCSExpert działa nawet na Win10 64bit.

Aktualnie posiadam kilka laptopów z takim systemem i cały pakiet inpy działa bez zarzutu. Używane prawie codziennie(w weekendy ma luźniej ;P )


Co do folderu, to link jest niewłaściwy.

Po lewej masz drzewo folderów. Kliknij na folder INPA(bez Fxx), a zobaczysz po prawej wszystkie pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.