Skocz do zawartości

E60 kodowanie modułu świateł po wymianie.


krzysieekr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam E60 z 2006r z Dynamic Xenon. Ostatnio okazało się że poprzedni właściciel coś grzebał przy światłach i nie wiedzieć czemu wymienił moduł na taki bez opcji AHL. Odpowiedni moduł już zakupiłem. Kodowanie ogarnę, myślę że ze zmianą VIN też sobie poradzę. Mam jednak wielką prośbę jakby mi ktoś napisał co po kolei robić żebym czegoś nie uwalił.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

logicznie,

zmiana vin i edycja FA , nie ma znaczenia kolejność ,

ale prawidłowa ,

edycja FA (wczytujesz FA z CAS nie z LMA)

zmiana vin

kodowanie do serii z nowego FA , żadnym pustym man , odpowiednim profilem (expertmodus ) bez manipulacji odznaczonej plikiem man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lma ma VIN i fa od innego modelu warto przerzucić z Cas go do nowego modułu, lma

A to akurat nie wiesz czy ma wpis Cas

522 ksenony

Czy

524 ksenony z doświetlaniem zakrętów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Moduł oczywiście już wymieniony lecz dalej mam problemy i dlatego proszę o pomoc:

Po pierwsze to nie wiem dlaczego ale nie mogę zmienić nr VIN. Robię wszystko jak jest podane w instrukcjach. WinKFP nie zgłasza żadnych błędów. Niestety po wykonaniu całej procedury VIN pozostaje taki sam. Może mi ktoś doradzić dlaczego tak jest i czy da się w domowych warunkach to ogarnąć?

Po drugie: niestety skręcanie świateł dalej nie działa ponieważ jest problem z lewą lampą. Taki błąd jest zapisany w module LM:

0x9CBE Achtung: Elektronik am linken Scheinwerfer (SMC) meldet Fehler

Zamieniałem już moduły miejscami prawo i lewo i błąd ciągle pozostaje ten sam to na mój rozum jest coś nie tak z samą lampą. Czy jednak może być coś innego?


I po trzecie: teraz mam tak zakodowane że światła drogowe świecą również jako ksenon tylko że mocniej niż światła mijania. Może mi ktoś napisać co zmienić żeby zaczęły świecic normalnie żarówki H7 jako światła drogowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale puszczasz programowanie modułu przez WINKFP? Bez flasha sterownika, WINKFP nie zapisze nowego VINu. Jak zamieniasz stronami moduły SMC to musisz również puścić kodowanie do serii - najpierw LSMC potem RSMC. One muszą wiedzieć po której stronie się znajdują, inaczej też będą zgłaszały błąd. Jeśli to nie pomoże to masz jakiś problem z lewą lampą. Po kodowaniu wszystkiego, puść w Inpie w module AHL, test skrętu lamp. Zobaczysz jaki jest efekt.


Co do świateł drogowych to tak ma być - przecież masz bi-xenon ;) H7 to tylko żarówka pomocnicza i możesz na niej odpalić DRL albo blendę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.