Skocz do zawartości

[E90] Problemy po nieudanym chiptuningu


r4cz3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nadszedł ten czas kiedy rozkładam ręce i potrzebuje Waszej pomocy.


Jestem posiadaczem E91 320d (163KM) z automatyczną skrzynią. Jakiś czas temu zaślepiłem zawór egr ponieważ auto mocno kopciło.

Z upływem czasu zaczął mi przeszkadzać Check engine na desce i postanowiłem wgrać ponownie mapą z usuniętym programowo zaworem.


Narzędzia jakiego użyłem to Kess (chińczyk), zrobiłem full backup i przystąpiłem do wgrywania obrobionej mapy.

Po chwili od rozpoczęcia wyskoczyłem komunikat o braku połączenia.. Prostownik był podłączony, ale cóż, coś poszło nie tak.


Przy próbie odpalenia dostaję komunikaty typu: transmission fault itd itd.


Po wgraniu ponownie backup'u na stole, problem ten sam - transmission fault.

Programy diagnostyczne nie widzą sterownika silnika.


Kupiłem drugi sterownik, wgraliśmy mój backup ale dalej bez rezultatu. Te same błędy.


Czy problemem będzie immo zakodowane w nowym sterowniku?



Nadarzyła się okazja i kupiłem zestaw startowy (Ecu+Cas+kluczyk), po podłączeniu wszystkiego komunikacja sterownika z autem i programami diagnostycznymi wróciła ale niestety okazało się, że zestaw jest od manuala i nie mogę dalej odpalić auta.


Proszę o pomoc, co dalej robić?

Z autem walczę już miesiąc, ale powoli się poddaje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.