Skocz do zawartości

[E46] Problem z centralnym zamkiem oraz oświetleniem po kodo


paranor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Spotkał mnie ciekawy problem - mianowicie kilka dni temu kodowałem różne opcje w E46 w modułach komfortu, świateł itp. Włączyłem m.in. opcje DRL oraz BFD. Wszystko wydawało się ok, do momentu próby zamknięcia drzwi z pilota. Zamek w ogóle nie reaguje na otwieranie i zamykanie z pilota, tak samo z przycisku na tunelu. Otwieranie/zamykanie szyb działa z przycisków ok. Do tego nie świecą się żarówki oswietlajace wnętrze, nie można ich odpalić z przycisku - kompletny brak reakcji. Centralny zamek można otwierać i zamykać jedynie mechanicznie z kluczyka.

Poszperałem trochę po necie, wyszło na to że za obie funkcje (centralny z pilota oraz oświetlenie wnętrza) odpowiada moduł komfortu. Zresetowalem więc za pomocą NCS ustawienia modułu GM5 do fabrycznych, ale nic się nie zmieniło.

Próbowałem zakodować kluczyk (stacyjka+kombinacja przycisków), ale to również nie dało żadnych efektów. Podczas próby otwarcia/zamknięcia z przycisku na tunelu oraz podczas kodowania kluczyka nie było słychać tych charakterystycznych 'cyknięć' z okolic modułu komfortu.


Ktoś miał już taki problem? Zna ktoś jego rozwiązanie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.