Skocz do zawartości

Nie działa pilot BMW E60 - kodowanie po wymianie baterii


fistach30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Nie działa mi otwieranie oraz zamykanie auta z pilota z wysuwanym grotem przy BMW E60 z 2006 roku. Pilot działał coraz gorzej, wyświetlał się komunikat między zegarami informujący o słabym akumulatorku. Dłuższa jazda podładowywała akumulator w kluczyku na tyle, że kilka dni był spokój.


Postanowiłem wlutować nowy akumulator, po wlutowaniu pilot jest martwy, mogę tylko odpalić na nim auto. Proszę o porady. Czy zwykłym interfejsem pod OBD2 na którym uruchamiam Inpę oraz Iste jestem w stanie zakodować pilot ponownie?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych pilotów się w żaden sposób nie koduje. On nawet jeśli straci kod do synchro z CAS to po włożeniu do stacyjki, powinien normalnie zacząć działać, pod warunkiem, że bateria jest okej. Przy rozcinaniu pilota nie uszkodziłeś czasem jakiegoś elementu na płytce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź akumulator czy ma napięcie ponad 3V , przyłóż multimetr i wciśnij przycisk powinno trochę napięcie spaść co świadczy o wysyłaniu sygnału

weź lupę i sprawdź rezystory czy przy rozcinaniu nie uszkodziłeś , i czy cewka jest nie przecięta , sprawdź rezystancje cewki powinno być ok 20- do 30ohm ,

na pewno pilot jest uszkodzony (chyba że ci diversity padło w tym samym momencie, w CAS sprawdz natężenie pola jeśli jest 0 to diversity lub kable do niego uszkodzone ,

nic nie zrobisz interfejsem przy kluczach możesz tylko całkowicie zablokować , ale jak odpalasz silnik to ok dane pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.