Skocz do zawartości

Dziwna sprawa pilota centralnego zamka e39


Mateuszmateus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziwna sprawa z pilotem do BMW E39(prawdopodobnie do e53 i E46 będzie tak samo)

Mianowicie po wymieniu baterii w "diamencie" i zakodowaniu go (trzymamy otwieranie i 3x klikamy zamykanie ) centralny ładnie sygnalizuje zakodowanie a więc zamyka się i otwiera. I tu zaczyna się problem . Nie mogę zamknąć auta z pilota. Mogę otworzyć oraz otworzyć bagażnik natomiast zamknąć nie reaguje. Przycisk działa bo przecież się koduje . Próbowałem kodować kilka razy pod rząd za każdym razem to samo. Centralny się zazbraja ale już zamknąć się go nie da. Mam jeden tylko pilot.

Może trzeba go usunąć z pamięci Ews ? Ale jak to zrobić inpa bądź disem ?

M ktoś rozwiązanie tego problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Raczej uszkodziłeś pilota przy wymianie akumulatora, sprawdź pod lupą rezystory czy wszystko ok,

Nie da się usunąć pilota danych żadnym oprogramowanie bmw inpa, ncs, ista itp można go tylko wyłączyć, nie radzę tego robić jak nie masz drugiego w zapasie, najlepszą opcją to napraw pilota lub wgraj nowy ale trzeba mieć do tego sprzęt, robi się to podpinając programatorem bezpośrednio po mikrokontroler ews

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej uszkodziłeś pilota przy wymianie akumulatora, sprawdź pod lupą rezystory czy wszystko ok,

Nie da się usunąć pilota danych żadnym oprogramowanie bmw inpa, ncs, ista itp można go tylko wyłączyć, nie radzę tego robić jak nie masz drugiego w zapasie, najlepszą opcją to napraw pilota lub wgraj nowy ale trzeba mieć do tego sprzęt, robi się to podpinając programatorem bezpośrednio po mikrokobtroler ews

 

Też mi się tak wydaje dlatego napisałem żeby sprawdził sygnał. Jak coś to dorobię taki klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.