Skocz do zawartości

[F10/F11] Kodowanie nowego modulu TMS


cyp3k

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc ! Milo wrocic na forum bmw-klub.pl po prawie 15 latach (tak, tak, wyglada na to ze moje stare konto gdzies zaginelo... )

Tym razem melduje sie z F11 z 2011 roku i problemem uszkodzonego modulu TMS w lewej lampie.

Zamowilem juz nowy - paczka wlasnie dotarla ale zanim pobiegne do samochodu, chcialbym sie upewnic czy po wlozeniu nowego TMSa w lampe wystarczy mi ESYS i przydzielenie CAFD do modulu, pozniej po zakodowaniu CAFD odpalam ISTA D i lece przez procedure inicjalizacji oraz samopoziomowania ?

Jestem zupelnie zielony w tym temacie poniewaz ostatnie programy z jakimi sie bawilem to byla INPA i VAG-COM a jednak ESYS to zupelnie inna bajka i potezne narzedzie.


Z gory dzieki za jakieklowiek podpowiedzi ! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W ten sposób kodujesz moduły TMS 3(z czerwoną uszczelką, przykręcane na 3 wkręty)


W Twoim przypadku, jeśli TMS jest nowy, to wystarczy procedura w ISTA. Program wszytko dopisze.

Jeśli TMS kupiłeś używany, to trzeba wyłączyć w module FRM sprawdzanie ID modułów TMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej cursor - dzieki za blyskawiczna odpowiedz.

Modul jest co prawda chinczykiem - zamiennikiem - ale prosto z pudelka takze przyjmuje ze nie byl nigdy w zaden sposob kodowany.


W takim razie zaladuje go do lampy, odpale ISTA D i zobaczymy czy sama inicjalizacja wystarczy i czy wszystko bedzie ok.

Mam tez pewne obawy poniewaz moj stary modul mial numer 7269494 i niestety takiego samego modulu nie moglem nigdzie dostac. Wg Real Oem byly 2 kolejne rewizje tych modulow i finalnie ostatnia rewizja nosi numer 7316217. Dlatego taki tez zamowilem - Real Oem oraz ASO obiecuje kompatybilnosc wsteczna - takze zobaczymy jakie beda efekty.


Raz jeszcze dziekuje za podpowiedz, na pewno zaoszczedzi mi to sporo zbednego grzebania w ESYS i potencjalnych problemow ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie okazalo sie ze moj modul po wyszuszeniu i wygrzaniu powstal z martwych i dziala jak powinien. Wiec zdeycodwalem sie go zostawic w spokoju a nowy zostawie w razie "W".

Tak czy inaczej dziekuje za pomoc i podpowiedz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.