Skocz do zawartości

Doposażenie podświetlenie klamek F31 i kodowanie


nilhi81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post na tym forum - więc witam wszystkich!

Otóż po zakupie BMW F31 rok 2012 postanowiłem doposażyć swoje auto w podświetlenie klamek. Mój samochód nie ma żadnego pakietu dt podświetlenia, brak podświetlenia stóp, drzwiach itp.

Jak do tej pory narobiłem się i poświeciłem bardzo dużo czasu ale niestety utknąłem na kodowaniu.

Zamontowałam kompletną instalację, zamontowałem wiązki, wyciąłem miejsca na światełka w osłonkach klamek - wszystko pomontowane, wiązki poprowadzone zgodnie z :


U mnie w aucie w FEM nie ma niebieskiej wtyczki, więc ją też dokupiłem i zamontowałem instalację podświetlenia klamek do pin 52 niebieskiej wtyczki.

Instalacja elektrycznie sprawna. Sprawdziłem ją poprzez podpięcie do akumulatora i wszystkie lampki działają.

Teraz kodowanie.

Mam E-SYS i ENET. E-SYS wersja 3.28.1 i v.61.1_PSdZData_Lite.

Dopisałem do SALAPA Element kody 563 oraz 7AC zgodnie z instrukcją. Przeszedłem aż do punktu gdzie jest Write FA FP. Do tej pory bez błędów.

Teraz kiedy przechodzę do opcji kodowania czyli ostatnia strona instrukcji, robię tak:


Click on "Coding" button.

Read FA (VO).

Activate FA (VO).

Read SVT

Prawa myszka na FEM BODY

Select CODE. i wyświetla mi błąd:


FEM_BODY [40] [F652510]

readCPS o.k.

CAFD_00000794-018_070_003 Fehler:

File for "cafd_00000794-018_070_003" not found! [C012]


Nie wiem co dalej robić

Narobiłem się przy tym bardzo trochę wydałem pieniędzy teraz proszę o pomoc żeby to dalej pchnąć ..dzięki.

ps. wcześniej uzywałem psdzdata 50.3 full i takich komunikatów miałem dużo więcej więc ściągnąłem sobie najnowszą jaką udało mi się znaleźć czyli 61.1

Moje auto było w serwisie BMW w grudniu 2019 nie wim czy czegoś tam nie wgrali. A czytałm gdzieś że takie komunikaty mogą się pojawić jeśli psdzdata jest stara.

Czytałem też że mój FEM może być za stary i może to nie zadziałać ale ja optymistycznie podchodzę do tematu. Moja wersja FEM to ZB4



Help...

Edytowane przez nilhi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz...bardzo bardzo..

Znalazłem taką bazę:

https://yadi.sk/d/Y0w0r5T1ElMVdA

Jest tam jeszcze nowsza bo 4.22.31

ale jest także v62.5 Lite.

Czy się różni jedna od drugiej?

Bo to z tego co rozumiem są jakieś dwie różne serie które są co jakiś czas uaktualniane, ale czy się one różnią?

I jeszcze jedno..które ECU mam kodować do podświetlenia lampek? Czy tylko FEM BODY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzisiaj podjąłem kolejną setną próbę kodowania. Sciągnąłem PSZdata 4.22.31. Teraz kodowanie FEM_BODY ora REM nie zgłasza błędów. Auto chyba się koduje.

Podświetlenie klamek nadal nie działa.

Obecnie wygląda to tak, że po wpisaniu do SALAPA oraz po wgraniu do FEM i REM kodu 563 (Light package) przestaje mi działać oświetlenie sufitowe (kierowcy oraz tylne) a podświetlenie klamek nadal nie działa.

Kiedy próbuję dopisać do SALAPA kod 7AC (Line Sport) to wyświetla mi się komunikat "Incoret Input" i niestety nie mogę przejść dalej. Efekt - do samochodu - do FEM i do REM mogę dopisać jedynie 563.

Po wpisaniu tego kodu na żadnym z pinów FEM 50-54 odpowiadającym za podświetlenie np ambient light,klamek itp w samochodzie nie ma zasilania.

Czy macie może jakieś pomysły jak się z tym uporać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej to znowu ja!

Kolejny kroczek do przodu...ale teraz to już stanąłem na dobre.

Znalazłem informację ze trzeba zakodować FEM i HU.

Zakodowałem 563 oraz 7AC na FEM i HU bezbłędnie.

Na Iconnect pojawiło mi się dodatkowe menu dt ambient light, czyli możliwość zmiany koloru biały na pomarańczowy.

Niestety ze złącza FEM 173*9B czyli tego z którego wyprowadzane są wszystkie sygnały sterujące ambient light nie wydostaje się żadne napięcie. Brak napięcia na pinach 50-54. Po za tym przestaje mi działać lampka sufitowa.

Jeśli mi nie pomożecie to będę musiał podłączyć podświetlenie lampek pod lamkę sufitową i na tym zakończę swój projekt bo skończyły mi się pomysły.

Tzn. mam jeden...wymiana FEM ze sterownikiem silnika oraz kluczykami (i tak muszę dorobić kluczyk, wymiana sterowników wraz z dwoma kluczykami to ten sam koszt części)

Pomoże ktoś?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.