Skocz do zawartości

E87 po kodowaniu modułu JBBF przez WINKFP brak komunikacji


elolarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Niestety chyba mocno namieszałem w żony samochodzie...

Wszystko działało ok poza pokrętłem głośności od radia ( działało tylko z kierownicy głośniej/ciszej )

W inpa odczytałem dziwną informację że w połowie modułów jest zły vin albo same zera (dołączam zdjęcie )więc postanowiłem dopisać przez WINKFP

Robiłem różne rzeczy już NCSem i WINKFP ale tym razem coś nie poszło..

Niestety zacząłem od programowania z nowym Vinem sterownik JBBF w winkfp wybrałem JBBF81 dopisałem vin i puściłem programowanie

Po kilku % wywaliło błędy jak na fotkach poniżej i przerwało programowanie

Samochód odpala ale nie działa licznik, sypie błędami elektroniki, AIRB, DSC, zapłonu itd... nie działa zamknięcie z kluczyka

Nie mogę się również połączyć z autem przez inpa ista... jedynie co chyba działa to w nipie w functional jobs F2 F3 pokazuje tylko sterownik JBBF z vinem same zera i dalej z jakimiś dziwnymi cyframi jak maska podsieci LAN 255...255....

Może się znajdzie jakaś dobra dusza która nakieruje mnie jak to naprawić :( :( :(

Sorry nie wiem czemu te fotki wyświetlają się bokiem


EDIT:


Właśnie zauważyłem ze szukając po ZB-number to nie mam takiego dostępnego w WINKFP, ja wybrałem F3 i wybrałem po prostu moduł JBBF81 może dlatego taka sytuacja...


http://www.sys-tech.pl/E87/inpa.jpg

http://www.sys-tech.pl/E87/1.jpg

http://www.sys-tech.pl/E87/2.jpg

http://www.sys-tech.pl/E87/3.jpg

http://www.sys-tech.pl/E87/4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens grzebać w czyms, w czym niema żadnego rozumienia ?

 

Nie rozumiem jaki jest sens takich komentarzy jak twój, nie każdy wszystko wie odrazu a takie komentarze przynajmniej mnie śmieszą dzięki ;)


Moduł udało mi się podnieść, wszystko działa także dalej mogę psuć i się uczyć bo ta usterka przy okazji wiele mnie nauczyła więc jak ktoś będzie miał podobny problem służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki jest sens grzebać w czyms, w czym niema żadnego rozumienia ?

 

Nie rozumiem jaki jest sens takich komentarzy jak twój, nie każdy wszystko wie odrazu a takie komentarze przynajmniej mnie śmieszą dzięki ]

Moduł udało mi się podnieść

wszystko działa także dalej mogę psuć


Dokładnie taki sam sens jak twoja odpowiedź. Zawsze wesoło jest czytać post z modlitwami HELP od takich kamikadze, kto zarejestrowany na forum tylko dlatego, że auto trup przez wlasne glupoty.

Edytowane przez temsky740
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc ja bardzo chętnie dowiem się jak się udało odzyskać moduł JBBF, bo niedługo czeka mnie operacja zmiany VIN. I jak znam życie nie wszystko pójdzie okay. A komentarzami że się nie znasz to się nie przejmuj :)

Jak coś może być na PW

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę pisać na PW

U mnie problemem było za niskie napięcie ( dlatego uwalił się sterownik ) więc koniecznie trzeba zapiąć mocny prostownik albo zrobić tak jak ja i kodować na uruchomionym samochodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę pisać na PW

U mnie problemem było za niskie napięcie ( dlatego uwalił się sterownik ) więc koniecznie trzeba zapiąć mocny prostownik albo zrobić tak jak ja i kodować na uruchomionym samochodzie :)

 

Faktycznie w instrukcji jaka mam jest wyraznie napisane zeby podpiac pod prostownik.

A odzyskanie sterownika to jest jakas skomplikowana operacja?

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie muszę pisać na PW

U mnie problemem było za niskie napięcie ( dlatego uwalił się sterownik ) więc koniecznie trzeba zapiąć mocny prostownik albo zrobić tak jak ja i kodować na uruchomionym samochodzie :)

 

Faktycznie w instrukcji jaka mam jest wyraznie napisane zeby podpiac pod prostownik.

A odzyskanie sterownika to jest jakas skomplikowana operacja?

Kiedyś, robiąc aktualizację za pomocą ISTA P, gdy napięcie spadło poniżej progu(13V minimum dla programu), to program przerwał programowanie sterownika(nie wiem co za kretyn to wymyślił) i JBBF stał się całkowicie martwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten kretyn nie wymyślił tego bez powodu.Nie masz odpowiednich narzędzi,to oddaj komuś kto ma pojęcie i sprzęt.Śmieszą mnie ludzie którzy myślą że vin w sterowniku ma wpływ na jego poprawną pracę. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kretyn nie wymyślił tego bez powodu.Nie masz odpowiednich narzędzi,to oddaj komuś kto ma pojęcie i sprzęt.Śmieszą mnie ludzie którzy myślą że vin w sterowniku ma wpływ na jego poprawną pracę. :duh:

 

Skąd wniosek że zmieniam VIN w JBBF żeby poprawnie działał? Może chce zmienić bo mi się ten bardziej podoba?

Po co te wszystkie komentarze. Poprawiłeś sobie tym wpisem humor? Niektórzy się zachowują jakby wymyślili lek na raka

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przeczytaj pierwszy post dokładnie.Próbuje tylko wyjaśnić co niektórym że vin nie ma nic wspólnego z poprawnym działaniem sterownika.Jak ktoś nie ma odpowiedniej wiedzy lub, sprzętu zostaw to w spokoju.Tyle w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.