Skocz do zawartości

Dam radę podnieść ilvl e60 za pomocą d-kcan?


k2bTK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie tak jak w tytule , czy da radę kablem d-kcan zaktualizować całe e60, nawet jeśli bym to robił pojedynczo każdy moduł po kolei za pomocą isty-p. Czy może lepiej w iscie posprawdzać jaki sterownik jest najnowszy i za pomocą winkfp je zaktualizować ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam Panowie tak jak w tytule , czy da radę kablem d-kcan zaktualizować całe e60, nawet jeśli bym to robił pojedynczo każdy moduł po kolei za pomocą isty-p. Czy może lepiej w iscie posprawdzać jaki sterownik jest najnowszy i za pomocą winkfp je zaktualizować ?

W jakim celu chcesz to zrobić? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takim celu kolego że mam wrażenie że po tym jak kiedyś bawiłem się aktualizacjami w dde to od tamtej pory trochę to dusi w sensie silnik, i chce zobaczyć czy ponowne wgranie nie zresetowało by tych adaptacji bo prawdopodobnie przepływomierz powietrza miałem uszkodzony

A i w wyświetlaczu HUD jest obrotomierz po aktualizacji xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie pisz głupot że wszystko się da, bo nie wszystko, nie dotykaj modułów most bo zrobisz sobie krzywdę i to sporo będzie cię kosztować,

niestety są interfejsy dcan co gubią dane i aktualizacja niektórych sterowników kończy się niepowodzeniem ,

czytałem o wymianie oprogramowania w dcan i wtedy nawet moduły most można programować :D :D :D

Panowie po co my kupowaliśmy icom za tyle kasy jak by można wszystko dcanem zrobić za 80zł :D

aby adaptacje skasować nie potrzebujesz programowania, w funkcjach serwisowych DIS/ISTA masz możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro czytałeś o zmianie programu w kablu i możliwości późniejszej aktualizacji modułów mostu no tooo sooryy :mrgreen: , widocznie nie tylko ja piszę głupoty :norty: . Może najpierw zorientuj się jaki bitrate idzie po dcanie, ile zajmują softy a później gadaj takie herezje :D . Robiłem całe CCC po kablu i wiem o czym mówię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
. Robiłem całe CCC po kablu i wiem o czym mówię.

Przeczytałem prawie wszystkie posty w tym dziale diagnoza komputerowa (i inne mu podległe) jak również naprawdę dużo zagranicznych ,

sam dużo programowałem, jakieś tam takie doświadczenie mam :D

Jesteś drugim przypadkiem co twierdzi że mu się udało zrobić CCC poprzez dcan :mrgreen:

przypadków zniszczenia CCC, TCU, MULF, MASK jest multum, chyba sam przyznasz też tu jesteś jakiś czas,

ogólnie to takie mniemanie panuje od dawana, ja nawet nie próbowałem komuś w ten sposób zniszczyć CCC :mrgreen:

wymiana softu może pomoże w zwykłych sterownikach, ale nie most

prędkość przesyłu danych poprzez linie K maksymalnie 10kb/s, prędkość przesyłu danych magistrali most to 10Mb/s

programowanie wszystkich modułów CCC (jest ich 5 w tym jeden robi się poprzez linie diagnostyczną K lub DCAN )

czas programowania ICOM A + ICOM B most to ponad 2.5 godziny (winkfpt istap przedłuży czas do ok 3godzin )

1Mb to 1000kb , policz ile więcej czasu potrzebujesz.

bywa że przy zmianie interfejsu easyconnect nie zmieni interfejsu w REMOTE.ini i portu 6801 na 6802 po programowaniu bramki GW w CCC

włączając programowanie modułu most od razu pokazuje się info z błędem i przerwaniem programowania, z powodu złego interfejsu.

To własne doświadczenie (dlatego przerobiłem ediabas konfigurator aby nie mieć takich problemów, easyconnect bywa zawodny lub zatrzyma się i nie działa)

to tak samo jak panująca od dawna opinia że CIC można poprzez enet zaktualizować w E-serii , tylko jak na razie to nikomu się nie udało

A w ISTA+ jest dokładanie napisane po co jest port etheret w CIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.