Skocz do zawartości

E87 / ustawienia świateł , kierunków , ryglowania w zegarach


nici

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu walczę z pewnym tematem, a mianowicie w zegarach nie mam takiego dodatkowego menu z kluczykiem, gdzie ustawić możemy kilka opcji odnośnie oświetlenia, ryglowania zamków itp. Kto widział wie o co chodzi.

Posiadamy w domu dwie E87 i w jednej jest, a w drugiej nie. Obie 2005r.


W zegarach ncsem zmieniałem chyba wszystko co możliwe, i doszedłem do wniosku ( być może błędnego ) iż to nie tam siedzi funkcja za to odpowiedzialna.

Pewnego razu w ramach testów podłączyłem zegary od jakiegoś anglika i pomijając kropkę przy przebiegu, owe menu było i działało jak powinno. Kiedy tylko przekodowałem zegary pod wyposażenie i zmieniłem VIN, jak i w oryginalne menu wsiąkło. Puki było zakodowane pod inne auto to działało.


Teraz mam ogromną prośbę do Was, czy ktoś wie gdzie leży problem? Jakieś $XXX do FA ?

Jedna z moich jedynek która te opcje posiada jest najbardziej podstawową wersją jaka mogła być, i "więcej" od mojej ma tylko czujnik deszczu. Pozostałe wyposażenie to samo lub brak.


Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.


ps. Moje auto jest całkowicie pokodowane, VINY wszędzie te same, i-level istą podniesiony w każdym module.

...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakich miesiecy masz te auta? Z tego co pamietam ktoś pisał że przed wrzesniem 2005 ta opcja była niedostępna. Dopiero po działała.

 

To w którym nie działa, jest ze stycznia a drugie działające z listopada.

...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Od wrzesnia 2005 działa, czyli wszystko się zgadza.

Nie pamietam tylko jak ten ktoś sobie poradził. To było opisane na jakimś zagranicznym forum. Może wystarczy datę produkcji auta zmienić, ale to tylko takie moje dumanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wrzesnia 2005 działa, czyli wszystko się zgadza.

Nie pamietam tylko jak ten ktoś sobie poradził. To było opisane na jakimś zagranicznym forum. Może wystarczy datę produkcji auta zmienić, ale to tylko takie moje dumanie:)

 

Właśnie, może ktoś podpowie. Czy jak zmienię datę i przekoduje same zegary to coś da.


Czekam na razie, może ktoś jeszcze potwierdzi moje przypuszczenia. Wydaje mi się, że w FA raz zmieniłem datę na polifta nawet i to nic nie dało. Być może coś ominąłem.


Dzięki kolego za zainteresowanie tematem. !

...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.