Skocz do zawartości

[E39] swap licznika z low na high, kodowanie


piotr520

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam wszystkich.

Trochę przewertowałem tematów po różnych forach odnośnie zmiany zegarów na bogatszą wersję, ale konkretnych informacji nie znalazłem, głównie tylko o vinie i przebiegu , ale tylko w zegarach gdzie nie ma problemu zrobić je pasoftem. I na tym się kończyły tematy, o kodowaniu do auta praktycznie nic. Tylko że trzeba zakodować i na tym koniec :) .

Od jakiegoś czasu chodzi mi pogłowie wymiana zegarów w swojej e39 z wersji low na high. Teraz po dołożeniu dużej navi i niedziałających funkcjach spalania, temperatury itp. jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu ze muszę to zrobić.

Kupiłem na testy rozbite ale działające zegary z dużym obc i udało się zmienić vin, przebieg . Akurat trafiłem na dość łaskawą pamięć (93s56) ,ale myślę że z pamięcią m35080 sobie poradzę, najwyżej kupię nowy układ i zaprogramuję, bo mój programator niestety nie jest w stanie wyczyścić tej pamięci.

I teraz kilka pytań do znawców tematu.

Z zegarów które kupiłem na testy zostały ładne tarcze w wersji benzyna, czy mogę kupić licznik np. z diesla , przełożyć tarcze i da się bez problemu przekodować ten licznik na wersję pod benzynę?

Czy może ktoś opisać procedurę kodowania zegarów do auta, jak już mam zmieniony vin i przebieg na taki jak ma być.

Czy licznik który chcę zakodować do auta musi być „czysty” tzn, obszar pamięci odpowiedzialny za kodowanie, HW,SW itp wyczyszczony jak w fabrycznie nowym liczniku?

Moje obecne zegary są na dwie wtyczki , wersja bez tak zwanego plecaka (2000r) i takie same zegary chcę zamontować, bo do nich mam rozpiszę jak zrobić przejściówkę instalacji.

Za każdą pomoc w temacie wielkie dzięki.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.