Skocz do zawartości

E91 320D 2006r 163km kody błędów INPA


NooFear

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po kupnie auta podłączyłem dopiero kompa i INPA wyświetliła mi klika błędów:


1. JBBF: A6D1 - z tego co wyczytwałem to pompka wody do wymuszenia obiegu na zgaszonym silniku?


2. DME/DDE:

4030 - czujnik temperatury spalin? pokazuje mi czujnik że ma temperaturę -47*C

4587 - filtr paliwa? podgrzewacz uwalony? Co sygnalizuje ten błąd?


3. EGS:

CF29 - I przy pozycji status driver seat can mam 1V co oznacza 0V=OK a 1V= F/ES , reszta pozycji 0V czyli OK. Co to oznacza i gdzie szukać przyczyny za co to odpowiada?


4. FRM:

9CB3

9CBE - co to za kody?



6. I jest jeszcze jedno coś - przy przeglądaniu desired current values jedna wartość przekracza norme a mianowicie:


desired air mass [mg/stroke] - wartość wyświetla !1948 na wolnych obrotach a skala jest do 650

air mass [kg/h] wyświetla !1632 - a skala jest do 400

co to może oznaczać i jakie może nieść objawy/konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam poradziłem sobie z w.w błędami, wymieniłem moduł skrętu i zaprogramowałem NCS, podgrzewacz paliwa wymieniony , czujnik poziomowania xenon też, zostały mi jeszcze 2 błędy:

4030 - jak sprawdzić czy mam usunięty DPF w aucie? czy ktoś źle usunął z kompa i stąd ten błąd czy po prostu mechanik Janusz wydłubał DPF i odłączył wtyczke? w którym miejscu jest ten czujnik dokładnie i jak sie do niego dobrać? Może po prostu jest uszkodzony? Słyszałem że to jakaś sztuczka handlarzy z tym odpięciem wtyczki.

Mam jeszcze błąd CF29 automatycznej skrzyni i przy pozycji status driver seat can mam 1V co oznacza 0V=OK a 1V= F/ES , reszta pozycji 0V czyli OK. Co to oznacza i gdzie szukać przyczyny za co to odpowiada? Z czego to jest sygnał? Status fotela kierowcy? To jest coś od maty zajętości fotela? I po co to automatowi wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.