Skocz do zawartości

Światła BMW X3 G01 - wyłączenie DRL


Milart

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do obeznanych w temacie.


Samochód BMW X3 G01 2018r wersja 30i światła LED.

Programowanie za pomocą E-Sys i kabel enet.

Chciałem zakodować światła tak aby na postoju było można wyłączyć światła dzienne i stać na włączonym silniku beż żadnego oświetlenia.

W Hu_NBT2 znalazłem opcję Daydriving Light, którą aktywowałem. Teraz w menu pojawiła się opcja światła dzienne i mogę przy ustawieniu

włącznika świateł na "0" lub "AUTO" je wyłączyć.

Niestety to wszystko działa tylko i wyłącznie przy świetle dziennym. W garażu czy po zmroku na ustawieniu włącznika na "0" z automatu włączają

się światła. Tak jak by cały czas działał czujnik zmierzchu.

Czy ktoś wie co trzeba przestawić żeby na "0" było 0 bez względu na warunki otoczenia.


Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat udało się ogarnąć.


dla zainteresowanych:


Hu_NBT2 -> grupa 3000 -> Daydriving_Light ustawić wartość 02 - opcja włączenia/wyłączenia DRL w menu



ECU BDC_01 -> pierwszy CAFD (17BD) -> grupa 3501 -> LceFuSiConfiguration_1_1_48 ustawić wartość aktiv (fabrycznie było UNK_PARAM_0)


Teraz przy ustawieniu włącznika świateł na "0" nie działa czujnik zmierzchu. Reszta działa jak powinna i w menu iDrive można sobie włączyć lub wyłączyć DRL


Podobnie będzie w G30


ECU BDC_01 -> pierwszy CAFD (17BD) -> grupa 3501 -> FLC_AKTIV ustawić wartość 01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.